Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

''Vakalar tamamen kontrolümüzde''

Vali Avni Çakır Keah'ta aşılama uygulamalarını inceledi

15 Ocak 2021 Cuma 10:31
''Vakalar tamamen kontrolümüzde''
 

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde  başlayan sağlık personellerinin aşılama işlemlerine katılan Vali Avni Çakır, koronavirüs ile mücadele kapsamında Kastamonu’da çok önemli bir güne şahitlik ettiklerini ifade ederek şöyle konuştu; “Ülkemiz genelinde olduğu gibi bugün ilimizde de sağlık çalışanlarından başlamak üzere aşılama çalışmasına başladık. Bu kapsamda hem Başhekimimiz Zafer Bey, hem de İl Sağlık Müdür Vekili Yüksel Bey aşılarını oldular. Koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarımızın rolü, çok çok önemli. En ön cephede, en ön safta mücadele ediyorlar. Onların aşı konusunda öncelikli olması normal ve beklenen bir şeydi. İnşallah, aşılamalarımızı bitirdikten sonra da diğer öncelikli gruplarımıza aşılama işlemlerine kısa sürede başlayacağız. Bununla alakalı duyuruları zaten Bilim Kurulumuz ve Sağlık Bakanlığımız tüm ülkemize yapıyorlar. Sağlık çalışanlarımız aşılandıktan sonra 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza da kısa sürede aşılamaya başlamayı planlıyoruz.”

“5 BİN SAĞLIK ÇALIŞANI 15 GÜN İÇİNDE AŞILANACAK”

“Bugün başladığımız aşılama çalışmalarımızla beraber ilimizde kamu ve özel sektörde çalışan yaklaşık 5 bine yakın sağlık çalışanımız var, bunların tamamını 15 gün içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. İlk dozlarını aldılar, 28 gün sonra ikinci dozlarını alacaklar. Sağlık çalışanlarımızdan sonra vatandaşlarımıza nasıl verileceği, hangi usullerde randevu alacağı, sıralamanın nasıl olacağı ile ilgili gerekli duyurular, bakanlığımız, hem valiliğimiz, hem de sağlık müdürlüğümüz tarafından yapılacak. Merkezi Hekim Randevu Sisteminden akıllı telefonları ile randevu alabilecekler. Randevu alınacak, belirlenen saatte vatandaşlarımıza aşı işlemi yapılacak. Bu aşılama çalışmaları ile birlikte koronavirüs belasından tez zamanda uzaklaşılması için güçlü bir adımın atılmasını ümit ediyorum. Aşı çalışmalarıyla ülke ve insanlık olarak da yeniden normal hayatımıza dönmemizi umut ediyorum. Aşı olan sağlık personelimize ve tedavi gören tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.”

“VAKALAR TAMAMEN KONTROLÜMÜZDE”

Vali Çakır, Kastamonu’daki koronavirüs vakalarının son durumu hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Kesin rakamları ifade edebilmek için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu vurgulayan Çakır; “Sayıları paylaşmakta biraz çekincelerimiz var. Çünkü bu konuda vatandaşlarımızın gevşemeye düşmesini istemiyoruz. İlimizde özellikle dışarıdan bu şekilde kontrolsüz bir akım olmasını istemiyoruz. Vaka sayılarımızda düşme eğilimi devam ediyor. Sağlık teşkilatımız burada, son derece kontrollü bir aşamaya geldik. Mücadelemizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki ay çok daha güzel rakamları vereceğiz. Aşağı iniş devam ediyor. Ancak hassasiyetle davranmamız gerektiğini de sürekli söylüyorum. Vaka düşmüş derken bir yerden bulaş oluyor, bu sefer 2 kat rakamlara ulaşabiliyor. Kesin bir şey söyleyebilmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Durumun iyice sabitleşmesi gerekiyor. Ancak aşağı iniş devam ediyor” dedi. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV