ÜZERİMİZE GELENLERİN DİLİYLE KONUŞAN BİR CHP VAR

AK Parti Devrekani İlçe Kongresi Devrekani Belediye Düğün Salonunda yapıldı. Kongrede AK Parti Devrekani İlçe Başkanı Hayrettin Melezoğlu yeniden göreve geldi.

 ÜZERİMİZE GELENLERİN DİLİYLE  KONUŞAN BİR CHP VAR

 

AK Parti Devrekani İlçe Kongresi Devrekani Belediye Düğün Salonunda yapıldı. Kongrede AK Parti Devrekani İlçe Başkanı Hayrettin Melezoğlu yeniden göreve geldi.

ÇELİK: OTEL KONFORUNDA HASTANELER YAPTIK

Kongrede konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, “19 yıl önce kurulan AK Parti, liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemizi hamdolsun 14 ay sonra iktidara geldiği 2002’nin 3 Kasım’ından bugüne başarıdan başarıya hamdolsun koşturuyor” dedi.

Çelik şöyle konuştu: “Bugüne geldiğimizde 7. Olağan Genel Kurullarını yürütüyoruz. 18 yılda Türkiye’de büyük gelişmeler yaşandı her alanda, ilk olarak başta zihniyet değişikliği oldu. 2002 yılından sonra hızlı bir yükselişe geçtik. Üzerinde durduğumuz güven ve istikrar çok çok önemliydi. Şöyle baktığımızda sağlıkta dönüşüm kısa sürede hayata geçirildi. Önceki dönemlerde insanlarımız birbirinden ayrılmıştı, herkes istediği hastaneye istediği sağlık hizmetine ulaşamıyordu. Fakat bunları bizler bir çatı altında topladık. Sosyal güvenlik sistemini başta sağlıklı bir yapıya kavuşturduk. Türkiye, iddialı bir şekilde söylüyorum pandemi sürecinde açık bir şeklide ortaya çıktı, genel sağlık sigortasıyla yüzde 100 vatandaşını sağlık güvencesine kavuşturdu. Fakat Dünyanın gelişmiş ülkeleri şu pandemi döneminde gördük. Pandemi süreci hem bize, hem de dünyaya çok şey öğretti. Binlerce dolarla parasıyla dahi sağlık hizmeti alamayan Avrupa ülkesi vatandaşları var. Yine sağlık alt yapısında ortaya koyduğumuz hızlı gelişim, bütün illerimizde çok güzel ortamlar oluşturduk. Tüm ilçelerimizde ve illerimizde güzel hastaneler yaptık. Otel konforunda hastaneler yaptık. Araç gereç itibariyle hastanelerimizi donattık. Bu kapsamda Tosya Devlet Hastanesi, Taşköprü Devlet Hastanesi, şu anda eğitim araştırma hastanesine dönüşen 500 yatak kapasiteli Kastamonu Devlet Hastanesi olarak bilinen hastanemiz, İnebolu Devlet Hastanemiz, Araç Devlet Hastanemiz, Devrekâni Devlet Hastanemiz. Tamamı AK Parti döneminde yapılan hastaneler.

“HEDEFLERİMİZ BÜYÜK”

Ulaşımda da sorunları aştık. Bugün hamdolsun yollarımız bölünmüş sıcak asfalt ile kaplı. Kastamonu’da 47 kilometre bölünmüş yol vardı. 2002’de biz iktidara geldiğimizde. Şimdi ise 337 kilometreye ulaştı. Yani 7 katına çıktı bölünmüş yol uzunluğu. Türkiye’de ise 6 bin kilometreden 26 bin kilometreye çıktı. Yani 4,5 katı arttı. Hedeflerimiz büyük. 33 kilometre olan Seydiler kavşağına kadar getirdiğimiz bölünmüş yolu Türkiye’nin Karayolları bakımından en büyük projelerinden bir tanesi olan İnebolu’ya kadar ihalesi yapıldı. Çalışmalar devam ediyor. İnşallah bu proje tamamlandığında şu anda 95-100 kilometre arası, sanıyorum 71 kilometreye kadar düşecek. 15 kilometre gidiş, 15 kilometre dönüş, 5 ayrı gidiş geliş tünellerle Kastamonu’yu İnebolu’ya inşallah yarım saate düşüreceğiz. Türkiye’de 2002’de tünel uzunluğu 50 kilometre iken, bugün 500 kilometreyi aştı.

“KIRIM TÜNELİ VE KIRIK BARAJI’NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

En büyük özlemimiz Ilgaz Tüneliydi. Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli hamdolsun yapıldı ve insanlarımız burayı kullanıyor. Şu anda Kırık Tüneli ve varyantları yanı Kırık Barajının yapılacağı yol güzergahlarında çalışmalar sürüyor. Buraya 20 kilometre bölünmüş yol, Ilgaz Tünelinden sadece 100 metre eksik olan çift yönlü tünel çalışmaları sürüyor. Bunlar milletimizin desteğiyle oluyor. Milletimiz kim hizmet ediyor görüyor, kim hizmet peşinde koşuyor görüyor. Kim başka şeylerin peşinde koşuyor görüyor.”

“TÜM İLÇELERDE BELEDİYELERE YENİDEN TALİP OLACAĞIZ”

Eğitim alanında da Kastamonu’da büyük gelişmeler yaşandığını, 18 yıldır milletin hizmetinde olduklarını ve hizmetlere devam edeceklerini ifade eden Çelik, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “2024 geldiğinde tüm ilçelerimizde belediyelerimize yeniden talip olacağız. Milletimiz zaten görüyor ve karşılaştırmasını emin olun yapıyor. Kimin ne yaptığı milletin gözünden asla kaçmıyor. Biz büyük projelerle milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Karaçomak Deresi’nin kalan bölümleri için ihale onayı gelmiş durumda. DSİ tarafından kalan bölümler için ıslah çalışmaları da gerçekleştirilecek. Biz milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

“GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ‘HAYIRLI OLSUN’ BİLE DİYEMİYORLAR”

Türkiye doğalgaz buluyor, muhalefetten ses seda yok. Birde yahu nasıl çıkaracaksınız, şu kadar maliyetli, diyerek milletin sevincini bir şekilde söndürmek istiyorlar. Yahu gönül rahatlığıyla ‘hayırlı olsun’ bile diyemiyorlar. Bu ülkemiz için, hepimiz için önemli bir şey. Buna bile böyle yaklaşabiliyorlar. Türkiye, Akdeniz’de önemli bir mücadele ortaya koyuyorlar, ama üzerime gelenlerin diliyle konuşan içimizde bir CHP ve muhalefet var. Biz durup dururken mi Suriye’deyiz, Libya’dayız, Irak’tayız. Yıllardır başımıza bela olan terör belasını yok etmek için oralardayız. Milletimizin güvenli için oralardayız. Bunlar birde savunma sanayisindeki attığımız adımları bile hazmedemiyor. Ne gerek var diyorlar, yüzde 15 iken yerli ve milli savunma sanayimiz bugün yüzde 70’lere dayandı. Bugün SİHA’ları eleştiren CHP’li milletvekilleri var. Bugün Dünyanın en büyük şehri olan İstanbul’un CHP’nin İl Başkanı devlete seri katil diyebiliyor. Terör ile ciddi manada mücadele ettiğimiz şu günlerde CHP’nin il başkanı ülkemize bunu diyebiliyor. Ermeni propagandasına alet olabiliyorlar, ‘Türkler soykırım yapmıştır’ diyebilen bir CHP ile maalesef karşı karşıyayız. Terör cenazelerinde gözyaşı döken CHP ve HDP milletvekilleri var. Bunları kabul edebilmemiz, bunları içimize sindirebilmemiz mümkün değil. Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını herkes biliyor. CHP’li Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, halen Kürt sorunu diyor. Türkiye’de terör sorunu olduğunu herkes biliyor, maalesef bu arkadaşımız Kürt sorunu diyerek işi başka bir noktalara çekmeye çalışıyor. 7 Haziran ile 1 Kasım arasında yüzlerce insan öldü, ne için öldü, seçimin yenilenmesi pahasına öldü diyebiliyor. 7 Haziran seçimlerinden sonra HDP ve CHP yetkilileri mecliste nasıl salladık diye ‘çak’ yaptılar. 1 ay sonra çukur eylemleri başladı. CHP’nin Başkanı bu arkadaşlara çukur kazan arkadaşlar dedi. Şimdi ise CHP vekili, seçim yenilenmesi pahasına bunlar yapılabildi diyebiliyor. Türkiye, buna müsaade mi edecekti. Oralarda terör yuvalanmasına, barikatlar kurulmasına, bölgeye devletin girememesi için yapılan o çirkinliğe müsaade mi edecekti. Bunları anlamak mümkün değil. Bunları nasıl söyleyebiliyor milletin gözünün içine baka baka. Ben hayretler içerisinde kendilerini izliyorum. İstikametimiz belli… 2023 hedeflerimiz ortada, bu 2023 hedeflerimize ilerlerken hep birlikte birlik ve beraberliğimizi koruyarak yolumuza devam edeceğiz. Daha senin genel başkanın adayım bile diyemiyor. Ortakları HDP ile iktidara geleceklerinin hayalini kuruyorlar. Ama milletimiz bunları görüyor mu? İnşallah bizde hizmetlerimize sonuna kadar devam edeceğiz. Dış politikadaki kararlılığımızı milletimizin geleceği için, mazlum coğrafyaların geleceği için aynı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.

“SADECE ADI VARDI”

AK Parti iktidara geldiğinde Kastamonu’da Organize Sanayi Bölgesinin sadece adı vardı. Hızlı bir şekilde alt yapı çalışmalarını bitirdik ve hayata geçirdik. Arkasından Tosya, daha sonra Seydiler ve şu anda Taşköprü bitiyor. 5’inci Organize Sanayi de inşallah Devrekani’mizin şartlarında uygun şekilde buraya kazandıracağız inşallah.”

ALTIKULAÇ: DEVREKANİ’DE ADETA TARİH YAZDIK

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç ise şu konuşmayı yaptı: “18 ay önce yerel seçimlerde partimizin ve halkımızın teveccühüyle göreve geldik. Devrekani’de adeta tarih yazdık. Belediye seçimlerinde Devrekani’de yüzde 62.4, Belediye Meclisinde de yüzde 59 gibi ciddi bir oy aldık. Nasıl Devrekani halkı 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde tarih yazdıysa biz kendimize görev addettik. Bizde hizmet anlamında Allah nasip ederse tarih yazmaya devam edeceğiz. İlçemize hizmet getirirken, bu hizmetler tek başına gelmiyor. Bizlere bu hizmetlerin kazandırılmasında destek olan partimizin her kademesindeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

“TARIMA DAYALI İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ

BÖLGESİNİN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Kısa zamanda bölgemizi ciddi manada ilgilendiren Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin çalışmaları sürüyor. Şu anda ÇED aşamasındayız. İnşallah yakın zamanda Organize Sanayi Bölgesini hayata geçirerek ilçe halkımızın kullanımına sunacağız. Bunların yanı sıra yaklaşık 7 kilometre BSK sıcak asfalt çalışmamız oldu. İlçemizde kanalizasyon ve doğalgaz çalışmalarından ötürü üst yapılarımızda ciddi bir deformasyon vardı. Biz, bunları hızlı bir şekilde gidermeye çalışıyoruz. 18 ayda yaklaşık 50 bin metrekare alana parke döşemesi yaptık. İlçemize Gençlik Merkezini kazandırdık. Kimsesizlerin kimsesi olma adına belediyemize sosyal hizmet birimini kazandırdık. Belediyemize 4 tane yeni araç kazandırdık. Yıllardan beri kronik hale gelen ilçemizin müzmin problemlerinden olan su problemini aşmak üzereyiz.

“KULAKSIZLAR BARAJINA 1969 YILINDA

BAŞLANDI, 2004 YILINDA TAMAMLANABİLDİ”

Kastamonu’nun ilçelerine bakıldığında kendi özelimizde Devrekani olarak farklı bir şansa sahibiz. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar hizmet eksenli bir politika izleyen Cumhurbaşkanımızın sayesinde, onun dirayetli ve kararlı duruşu sayesinde, onun bize öğretmiş olduğu yol haritası çerçevesinde çok güzel hizmetler oldu. Baktığımızda Kulaksızlar Barajına 1969 yılında başlandı. Ama 2004 yılında baraj tamamlanabildi. Yani AK Parti iktidara geldikten 2 yıl sonra barajımız bitti, akabinde de kapalı devre sulama sistemlerimiz bitti. Daha düne kadar biz, Kastamonu’ya tek şeritli sathi bir kaplama yoldan gidiyorduk. Ama şimdi İstanbul otoyolu gibi çift şeritli sıcak asfalt bir yoldan gidiyoruz. Bunun yanında neredeyse ilçemizin tamamında tüm köylerimizde içme suyu ve kanalizasyonla alakalı neredeyse sorun yok gibi. İçme suyu ve kanalizasyon olmayan köyümüz kalmadı. Samimiyetle, gayretle ve tevazuuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz, devam edeceğimize de söz veriyoruz.”

MELEZOĞLU: EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ

Yeniden AK Parti Devrekani İlçe Başkanı seçilen Hayrettin Melezoğlu’da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gerek yerel seçimlerde, gerekse genel seçimlerde partimizin bayrağını en iyi şekilde dalgalandırarak güzel başarılara imza attık. En büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. En büyük gücümüz gayretli çalışan teşkilatımız. Hedef 2023. Tüm teşkilatımızla birlikte yorulmadan, usanmadan çalışmaya devam edeceğiz. Partimizin kuruluşundan itibaren emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Yönetim kurulumuzla birlikte yürüdüğü yolda Cumhurbaşkanımız ve partimizin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olup güç vereceğimize söz veriyoruz.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER