Uyuşturucuyla temelden mücadele

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce,7 ilçemizde daha kamu kurumu çalışanları, öğretmenler, veliler ve tekstil çalışanlarına yönelik “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu seminer düzenlendi

Uyuşturucuyla temelden mücadele

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce,7 ilçemizde daha kamu kurumu çalışanları, öğretmenler, veliler ve tekstil çalışanlarına yönelik “En İyi Narkotik Polisi Anne” konulu seminer düzenlendi. Ailelerin uyuşturucuyla mücadele konusunda bilinçlendirildiği uygulamaların önümüzdeki süreçte de  süreceği öğrenildi.

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında; 10 gün içerisinde Ağlı, Azdavay, Çatalzeytin, Devrekani, Pınarbaşı, Şenpazar ve Tosya ilçelerinde kamu kurumu çalışanları, öğretmenler, veliler ve tekstil çalışanlarından oluşan toplam 1398 (1178’i anne ve anne adayı) katılımcıya proje kapsamında bilgilendirme faaliyetlerinde bulunuldu. Seminer sonrası katılımcılara proje ile ilgili el broşürü dağıtımı yapılarak anne ve babalara çocukları ile ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulunuldu.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER