banner38

banner39

banner46

banner47

28 Şubat 2020 Cuma

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısında konuşan Vali Karadeniz GİDİŞAT DAHA ETKİN TEDBİRLERİN ALINMASINI GEREKTİRİYOR

Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen, Uyuşturucu/Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.

17 Ocak 2020 Cuma 10:30
 Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele toplantısında konuşan Vali Karadeniz  GİDİŞAT DAHA ETKİN TEDBİRLERİN  ALINMASINI GEREKTİRİYOR
 

Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen, Uyuşturucu/Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi. 

Toplantıya ayrıca Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çolak, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vekili  Prof. Dr. Mehmet Atalan, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran ve konu ile ilgili kamu kurum yetkilileri katıldı.

“Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele ile ilgili zaman zaman çalışmalar yapılıyor. Bununla ilgilenen bir kurumumuz var, üç ayda bir araya geliyoruz. Ülke genelindeki gidişat daha etkin tedbirler alınmasını, daha aktif bir şekilde çalışılması gerekiyor” diyen Vali Karadeniz, “Asıl hedef kitleye yönelik çalışmaları nasıl ne şekilde yapmamız gerekiyor onu mutlaka konuşmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Alınacak tedbirlerin bir bir sıralandığı toplantı sonrası konuşan Vali Karadeniz, “Önleyici olarak yapılan çalışmalar bir şekilde yürüyor. Bu önleyici çalışmaları daha çok yine riskli kişiliklere, riskli mahallelere, riskli yerlere ağırlık verecek şekilde yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor. Okullarda çalışma yapma işi Milli Eğitimin, böyle bir yükümlülüğü, görevi var. Milli Eğitim bunu yapmalı ama Milli Eğitim dışındaki kuruluşların okullar dışında bu çalışmaları yürütmesi gerekiyor. Önemli olan yaptığımız çalışmanın sonucunda ne elde ediyoruz, bize ne fayda sağlıyor toplumsal anlamda ona yönelik çalışma yapmamız lazım. Bu önleyici çalışmayı yürütecek bir grup kurmamız gerekiyor. İkinci yapacağımız hususta yine bir başka küçük bir çalışma gurubu oluşturmamız lazım. Gerçek anlamda hedefe odaklanarak yürütülecek bir çalışma olmalı. Bu da kullananların tedavi edilip kazanılmasını ve toplumun içinde kendi ayaklarının üzerinde durabilecek hale getirilmesine yönelik bir çalışma. Biz bu iki çalışmayı birlikte ne kadar sağlıklı yürütürsek ben inanıyorum ki bu toplantılardan da o kadar sağlıklı sonuçlar alacağız” dedi.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV