Ürün yelpazesini genişletti

Ortadoğu ve Avrupa pazarında 17 yıldır Kastamonu’da üretilen kapı ve ahşap akşamların ticaretini yapan Ispartalı iş insanı Ertuğrul Nalbantoğlu, bir yıl önce kurduğu En İstanbul Proje Yönetimi firması ile ürün yelpazesini genişletti.

Ürün yelpazesini genişletti
banner72

Kaba ve ince inşaat işlerinde kullanılan yapı malzemeleri satışını gerçekleştiren firmanın kurucusu Nalbantoğlu, Ortadoğu’da güvenilir Türk şirketlerinin kaynak bulmasının zor olmadığını vurguladı.

İHRACATTAKİ İVMENİN TEMELİ KASTAMONU

Ertuğrul Nalbantoğlu, ihracatta ivme kazanmasının temelinde Kastamonu’daki tedarikçilerinin büyük pay sahibi olduğunu vurgulayarak faaliyetleriyle ilgili şunları söyledi: “Sektörde 35 yıllık tecrübeye sahibim, 17 yıl önce Irak pazarına girerek ihracat adımlarımızı attık. Irak’ın yanı sıra Libya, Cezayir, Umman, Suudi Arabistan, Gürcistan ile ticari ilişkilerimiz bulunuyor. Özellikle Ortadoğu pazarında güvenilir firmalara ihtiyaç duyuluyor. Daha önce kapı, banyo ve mutfak mobilyaları konusunda olan ürün yelpazemizi çeşitlendirmemiz sonrası yaklaşık bir yıl önce kurduğumuz En İstanbul Proje Yönetimi firmasıyla toplu inşaat projelerinin imalatına kısa zamanda destek sağlıyoruz. Hem imalatçıyız hem de tedarikçilerimiz bulunuyor. Ahşap kapı, banyo ve mutfak dolabının yanı sıra mermer, çelik kapı, tuğla, boya gibi inşaatta ihtiyaç duyulabilecek tüm malzemelerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Dış pazarda edindiğimiz güvenin ve büyümenin temelini Kastamonu’daki tedarikçilerimizin ürünlerindeki kalitenin büyük payı var.”

“KÖPRÜ OLUYORUZ”

Uluslararası Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (USİAD)genel başkan yardımcısı olan Ertuğrul Nalbantoğlu, derneğin Türkiye’deki sektör temsilcilerinin ticari pazar ağının genişlemesine katkı sunduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti: “Düzenlediğimiz iş gezileri ile bireysel olarak ulaşılması zor olan bürokratik ve ticari kapılara daha kolay erişebiliyoruz. Ülkemizin çıkarlarını gözeterek farklı sektörlerdeki firmaların Irak pazarına açılmalarına köprü oluyoruz. Girişimlerimizin ülkemize, milletimize vatanımıza faydalı olması için çaba gösteriyoruz.”

“TRADEF KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR FIRSAT”

İstamonu Fuarcılık tarafından 21-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Türkiye- Ortadoğu Ticaret Fuarı TRADEF’in Kastamonu’yla çevresine fayda sağlayacak bir organizasyon olduğuna değinen En İstanbul Proje Yönetimi Kurucusu ve USİAD Genel Başkan Yardımcısı Ertuğrul Nalbantoğlu şu açıklamayı yaptı; “Irak’ta bakanlıklar, ticaret odası, valilikler ve çeşitli meslek odalarında TRADEF’in tanıtımıyla birlikte daveti yapıldı. Büyük bir nimet olan fuarlar ticaretin kapısı. TRADEF Kastamonu için ayağa gelen, kaçırılmaması gereken büyük bir fırsat. Şehrin ve bölgenin bu fırsatı değerlendirmesi gerekir.” (İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER