'Üreten Türkiye, üreten Kastamonu'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 26. Olağan Genel Kurulu İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi

'Üreten Türkiye, üreten Kastamonu'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 26. Olağan Genel Kurulu İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda Mahmut Asmalı genel başkanlık görevini Abdurrahman Kaan’dan devraldı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı genel kurulda yaptığı konuşmada, MÜSİAD’ın 31 yıllık geçmişinde Türkiye’nin ekonomik, sosyal gelişmesinde ve küresel bir oyuncu olmasında etkin bir rol oynadığının altını çizdi. 

SEVGİLİOĞLU; “ÜRETEN TÜRKİYE, ÜRETEN KASTAMONU

Kongrede ilimizi 5 üyeyle birlikte temsil eden MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu ise kongre sonrası yaptığı değerlendirmede, dernek olarak il ve ülke ekonomisine katkı sunmak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Üreten Türkiye, üreten Kastamonu sloganıyla yola devam edeceklerini söyleyen Sevgilioğlu, “MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu’nu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Genel kurulumuzda görevi devreden Abdurrahman Kaan başkanımıza ve yönetim kuruluna ülke ekonomimiz ve derneğimize verdiği katkılardan dolayı teşekkür eder, yeni dönemde bayrağı devralan Mahmut Asmalı başkanımıza ve yönetimine başarılar dilerim” dedi.

ERDOĞAN; “MÜSİAD MİLLETİN BİZATİHİ KENDİSİNE AİT BİR KURULUŞTUR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD 26. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, MÜSİAD’ın Türkiye’nin üretici gücü olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ülkemizin ticaret ve yatırım alanındaki küresel iddialarını hayata geçirme hususunda MÜSİAD'la önümüzdeki dönemde daha yakın çalışmayı planlıyoruz. Türkiye'nin yeni yatırım ihtiyacının giderek arttığı bir süreçte bu iş birliğinin hayati önemde olduğu bir gerçektir. MÜSİAD'ı gerçek anlamda ülkenin tamamını kuşatan, kapsayıcı bir sivil toplum kuruluşu olarak görüyoruz. Bir başka ifadeyle MÜSİAD milletin bizatihi kendisine ait bir kuruluştur. Sizler de millet adına burada vazife üstlenen kadrolarsınız. MÜSİAD'ın yıllarca millete düşmanlığıyla maruf kesimlerin hedefinde olmasının sebebi de işte bu vasfıdır” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER