Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu KASTAMONU BiR HUZUR KENTi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğduğu ay olan Rebiülevvel Ayı’na girdiğimiz bugünlerde Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Spor Salonu’nda konferans ve ilahi dinletisi programı yapıldı.

Ünlü ilahiyatçı  Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu KASTAMONU BiR HUZUR KENTi

 

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) doğduğu ay olan Rebiülevvel Ayı’na girdiğimiz bugünlerde Kastamonu Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Spor Salonu’nda konferans ve ilahi dinletisi programı yapıldı.
“El-Metin” isimli konferansa konuşmacı olarak Nihat Hatipoğlu katılırken, programa Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Can, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, İl Müftüsü Osman Aydın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yaptığı konuşmada, “İstanbul’da düzenlenen Kastamonu Günleri’nde Kastamonu’nun tanıtımı için çalıştık. Kültür Bakanımız Kastamonu’yu Türk Dünyası Başkenti ilan etmeyi düşündüklerini bize iletti. Bizde bundan çok gururlandık ve hazır olduğumuzu ilettik. 

“PEYGABERİMİZ (S.A.V) İNSANLIĞA IŞIK OLMUŞTUR”

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygaberimiz (S.A.V) insanlığa ışık olmuştur. 
Özellikle İslam alemi üzerinde oyunlar oynanıyor. Zulümler yapılıyor. Bu zulümlere de demokrasiyi, insan haklarını savunuyoruz diyenler sesiz kalıyor. Bizler inanıyoruz ki insanlığa zarar verenler mutlaka cezalarını çekeceklerdir. Kastamonu insanı devletine, milletine, toprağına, bayrağına ve inançlarına bağlıdır. Nasıl Çanakkale ve İstiklal savaşında ecdadımız üzerine düşen tüm sorumluluğu yerine getirdiyse bugünde Kastamonulular olarak milletimiz, vatanım, devletimiz, bayrağımız ve inançlarımız için kanımızı, canımızı vermeye hazırız. Büyük birlikteliğimiz ile hainlere aman vermeyeceğiz. 
Yaptığımız çalışmalar dahilinde tamamladığımız Şeyhoğlu Konağımız bugün Türkiye’nin en gözde mimari mirası arasında. Biz bu konağımızı Şeyh Şaban-ı Veli Aydınlanma Yolu projemizin merkezi olarak dizayn ediyoruz” diye konuştu.

“İSLAM DÜNYASI ÜZERİNDE KARA ELLER DOLAŞIYOR”

Rebiülevvel Ayı’nın öneminden söz eden Nihat Hatipoğlu ise, şöyle konuştu: “Rebiülevvel Sevgili Peygamber Efendimizin hem doğum hem vefat ayıdır. Rebülevvel Ayı Peygamber Efendimiz doğduğunda Nisan ayına, vefat ettiği yıl Haziran ayına denk geliyor. Peygamber Efendimiz doğduğu gün 20 Nisan, vefat ettiği tarih 8 Haziran. 63 yaşında vefat ediyor. Kısa bir ömür. Fakat kısa bir ömürde dünyanın haritasını, dengesini değiştirdi. Dünyanın önüne yepyeni seçenekler sundu. O tarihi yenileyen, o batılı Nur’a çeviren kişidir. O bütün şer odaklı tabularını yıkan, Peygamberlerin çöküşteki dünyasını yeniden canlandıran, Peygamberler dünyasına atılan tüm lekeleri temizleyen zattır” dedi. 
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kastamonu’nun bir huzur kenti olduğunu belirtti. Vatandaşların ilgisinin bir hayli yoğun olduğu programda Peygamber Efendimizi iyi anlamak ve anlatabilmemiz gerektiğinin altını çizen Hatipoğlu, İslam dünyası ve Müslümanlar üzerinde bir operasyon olduğunun altını çizerek, “İslam dünyası üzerinde kara eller dolaşıyor. 2 milyarlık Müslüman aleminde bu tarzı yıkan tek ülke Türkiye. Bu nedenden dolayı ülkemiz hazmedilemiyor. Allah onları hazımsız yapsın inşallah. Bizler bu oyunları iyi görüp, anlayıp bozmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.
Program, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından Nihat Hatipoğlu’na günün anısına plaket ve çiçek takdiminin ardından sona erdi. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER