UMKE ve JAK teyakkuzda

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Arama Kurtarma Tim Komutanlığı (JAK) ve Kastamonu UMKE ekipleri Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi'nde arama-kurtarma, mahsur kalma/yaralanma ve çığ altında kalma olaylarına müdahale amaçlı eğitim faaliyeti gerçekleştirildi

UMKE ve JAK teyakkuzda

 

YURDUNTEPE'DE OLASI SENARYOLAR ÜZERİNE EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

UMKE ve JAK teyakkuzda

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Arama Kurtarma Tim Komutanlığı (JAK) ve Kastamonu UMKE ekipleri  Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi'nde arama-kurtarma, mahsur kalma/yaralanma ve çığ altında kalma olaylarına müdahale amaçlı eğitim faaliyeti gerçekleştirildi. 

Kastamonu Jandarma Arama Kurtarma Timi (JAK) alanında uzman personel ve arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılan özel teçhizatı ile kış aylarında Ilgaz Dağı, yaz aylarında Pınarbaşı kanyonlar bölgesinde, kayıp şahısların aranması faaliyetlerinde, Türkiye’de deprem ve sel felaketi yaşanan bölgelerde görev alıyor. Kayıp şahısların bulunması ve çığ altında kalan şahısların kurtarılması faaliyetlerinde Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan arama kurtarma köpeği Garip de ekibin bir parçası olarak çalışmalarda görev alıyor. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER