Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Ülkücü şehit unutulmadı

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu, şehit edilişinin 6. yılında Kastamonu Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen anma programında anıldı

22 Şubat 2021 Pazartesi 10:35
Ülkücü şehit unutulmadı
 

Ülkücü şehit unutulmadı

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu, şehit edilişinin 6. yılında Kastamonu Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen anma programında anıldı.

Kuzeykent Konferans Salonu’nda düzenlenen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anma programı Kuran-ı kerim tilaveti ve dualarla başlarken programda oratoryo gösterileri, şiir ve şehit türküsü dinletileri yer aldı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle misafir kabul edilmeyen program Kastamonu Ülkü Ocakları’nın sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

 

Programda konuşan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar sözlerinde şunlara yer verdi: “Bilindiği üzere 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi'nde vatan hainlerinin kalleşçe saldırısı neticesinde aramızdan ayrılarak dar-ı bekaya göç etmişti Fırat Yılmaz Çakıroğlu. İnanıyor ve iman ediyoruz ki yiğidimizin mekânı cennet, makamı âlidir. İnanıyoruz ki mahşer gününde şehitlerle haşr olacak, Hazreti Peygamberin komşusu olacaktır. Aradan altı sene geçti, altı koca sene. Ancak bizim acımız hiç azalmadı, yaramız kabuk bağlamadı. Yüreğimizin yangını hala devam etmekte, O Yusuf yüzlü yiğidin gülen yüzü gözlerimizin önünden bir an olsun gitmemekte, hayali ise zihinlerimizden silinmemektedir'' dedi.

 

“BİZİM HAREKETİMİZ SEFA SÜRME HAREKETİ DEĞİL CEFA ÇEKME HAREKETİDİR”

Davası olan kişinin, onun uğrunda ölümü göze alması olduğunu söyleyen Yakar, şöyle devam etti; ''Ülkücü şehitlerin ve gazilerin mücadele hayatına bakarsanız bunu tüm manevi ihtişamıyla görürsünüz.Biliyoruz ki bizim hareketimiz sefa sürme hareketi değil cefa çekme hareketidir. Ülkücüler hiçbir zaman sefa sürmediler. Zaten sefaya da talip olmadılar. Biz hep cefa erleriydik. Fırat kardeşimizde her birinin olduğu gibi üniversite okuyacak tahsilini yapacak vatana millete hayırlı bir ülkücü olacak, hayatına devam edecekti. Okuduğu üniversitede hain pkk yapılanmasının yoğun olduğunu fark ederek her Türk evladının yapması gerektiği gibi görev edindi ve bu görev uğrunda şehit oldu.''

Türk devletinin asla parçalanamayacağını sözlerine ekleyen Yakar, ''Buna fırsat vermeyecek asla imkan tanımayacağız. Bu vatanın, bu davanın, bu bayrağın, bu sevdanın, bu milletin düşmanlarına merhamet etmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Fırat kardeşimiz olmak üzere Türk Devletinin ve Türk milletinin huzuru ve bekası uğruna bu güne kadar verdiğimiz tüm şehitlerimizin mekânlarının cennet olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyor. Her birine ayrı ayrı rahmet diliyor ve saygıyla anıyorum'' diye konuştu. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler: Ülkücü şehit Unutulmadı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV