banner38

Müzik indir

banner46

banner47

10 Temmuz 2020 Cuma

Ülken İçin Güven, Dünya İçin Barış Pınarı’ yürüyüşü yapılacak KASTAMONULULAR BARIŞ PINARI HAREKATI İÇİN YÜRÜYECEK

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanlığı organizesinde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun, sendikaların, siyasi partilerin, belediyelerin, odaların ve borsaların da katılımıyla Pazartesi günü “Ülken İçin Güven, Dünya İçin Barış Pınarı” yürüyüşü gerçekleştirilecek.

18 Ekim 2019 Cuma 10:13
 Ülken İçin Güven, Dünya İçin Barış Pınarı’ yürüyüşü yapılacak  KASTAMONULULAR BARIŞ PINARI HAREKATI İÇİN YÜRÜYECEK
 

 

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanlığı organizesinde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun, sendikaların, siyasi partilerin, belediyelerin, odaların ve borsaların da katılımıyla Pazartesi günü “Ülken İçin Güven, Dünya İçin Barış Pınarı” yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için Kastamonu’da “Ülken İçin Güven, Dünya İçin Barış Pınarı” yürüyüşü yapılacak.

21 Ekim Pazartesi günü saat 10.30’da Kış Parkı’ndan başlayacak olan yürüyüş, Nasrullah Meydanı’nda son bulacak. Nasrullah Meydanında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Fetih Suresi okunacak. Ardından şehitlerimizin hikayelerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi ile şiirler okunacak. Yapılan duanın ardından yürüyüş son bulacak. Yürüyüşe kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelde katılabilecek. Ayrıca Kastamonu Belediyesi, yürüyüşe katılmak isteyen personeline izin verecek. Geniş katılımlı olması beklenen yürüyüşe ilçelerinde destek vermesi bekleniyor.

“SES GETİRECEK BİR YÜRÜYÜŞ YAPILACAK”

Yürüyüş ile ilgili düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, “Ticaret Odamızda yaptığımız basın açıklamasının ardından odalarımızdan bizlere bir talep geldi. Talepte geniş katılımla daha güçlü bir sesle yürüyüş düzenlemesi istendi. Hatta yürüyüşün Kışla Parkı’ndan başlayıp Nasrullah Meydanı’nda sonlandırılması fikri ortaya atıldı. Bizde 21 Ekim Pazartesi günü saat 10.30’da Kışla Parkı’nda toplanarak ellerimizde Türk Bayraklarıyla birlikte Nasrullah Meydanı’na kadar yürüme kararı aldık. Yürüyüşümüz bütün üyelerimizle, Kastamonu’daki teşkilatlarımızla, belediyemizle, sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla Türkiye’ye damga vuracak, ses getirecek bir etkinlik olacak. Tek ses olmayı hedefliyoruz, bu yüzden herkesin desteğine ihtiyacımız var. Ellerimizde sadece Türk Bayrakları olacak, yürüyüşümüze herkesi bekliyoruz” dedi. Fındıkoğlu, kamu kurumlarında çalışan personelin yürüyüşe katılabileceğini ve herhangi bir sorun çıkmayacağını kaydetti.

VİDİNLİOĞLU: GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR

Kastamonu Belediyesi olarak her zaman bu tür etkinliklerin destekçisi olduklarını belirten Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da, “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bir ve beraber olmalıyız. Hiçbir siyasi temsiliyeti olmadan sadece ellerimizde Türk Bayraklarıyla birlikte böyle bir yürüyüş hem güzel bir mesaj olur hem de zannediyorum hiçbir yerde böyle bir yürüyüş veya etkinlik olmadı. İlkini biz yapmış olacağız inşallah. Mesai günü olması sebebiyle belediyemizde çalışan personele izin veririm. Yürüyüşe katılabilirler. Bizde memnuniyet duyarız. Hem gönül olarak, hem de bedenen bu etkinliğin destekçisiyiz” diye konuştu.

ÜNLÜ: BARIŞ PINARI HAREKATI, KEYFİYET DEĞİL ZORUNLULUK

Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye için bir keyfiyet olmadığını bir zorunluluk olduğuna dikkati çeken AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ise, “Zeytin Dalı Harekatı, Afrin’de yaptığımız operasyonlar gibi bugün ülkemizin güneyinde Suriye’nin kuzeyinde yıllardır yapılmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, PKK-PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerini sınırımızdan atmak ve güvenli bir bölge oluşturmak için bu harekatı yapmak zorundaydık. Şükürler olsun ki şuanda ordumuz sınırın ötesinde mücadele veriyor. Allah yar ve yardımcıları olsun. Dualarımız Mehmetçik ile.”

Bu operasyonda Türkiye’nin yanında olan ile olmayanları hep birlikte gördüklerini söyleyen Ünlü, şöyle devam etti: “ABD, AB ve İsrail, Türkiye’nin Suriye’de olmasını istemeyen bütün devletlere karşı başkomutanımız dik bir duruş sergiliyor. Güvenlik güçlerimizde azim ve kararlılıkla harekatına devam ediyor. Yakın bir zamanda 30-35 kilometre derinlikte oluşacak bu koridoru inşallah bu toprakların gerçek sahiplerine, etnik kökeni temizlemek isteyenlere karşı inatla inşallah Türk askerinin adım bastığı her yerde huzur oluşacak şekilde o toprakları o ülkenin insanlarına teslim edeceğiz. Olması gerekende buydu. Ülkemizde barındırdığımız çok sayıda Suriyeliyi de geri döndürmüş olacağız. Hiçbir zaman ülkemizin hiçbir ülkenin toprağında gözü olmamıştır. Türk askerinin adım attığı her yere huzur, mutluluk ve güven gelmiştir. ABD ise, adım attığı coğrafyalarda yıllarca çıkmamış, Irak’ta, Afganistan’da ve başka ülkelerde olduğu gibi sorunlar çözülmemiş, günden güne de derinleşmiştir. Biz ise, etnik kimlik ayrımı yapmaksızın gittiğimiz coğrafyaya huzur getirmişizdir. İnşallah bu terör koridorunu temizledikten sonra gelecek nesillere de güvenli bir bölge bırakacağız. Yapılan algı operasyonlarına da hep birlikte ‘dur’ dememiz gerekiyor. Bakıldığında Türkiye’ye zulmeden, oradaki insanları yok etmeye çalışan ülke olarak göstermeye çalışıyorlar. Sosyal medyadan ülkemize destek verecek şekilde hesaplarınızı kullanmanızı sitlerden istirham ediyorum. Şuanda sosyal medya üzerinden bir algı yürütülmeye çalışıyor. Bu yüzden herkesin desteğine ihtiyacımız var.”

“BÜTÜN İŞYERLERİMİZİ VE EVLERİMİZİ

TÜRK BAYRAKLARIYLA DONATALIM”

KATSO’nun önderliğinde yapılacak yürüyüş öncesinde bütün işyerlerinin ve evlerin Türk Bayraklarıyla donatılmasını da isteyen Başkan Ünlü, “Şerife Bacı’nın, Halime Çavuş’un, Fahrettin Paşa’nın torunları olarak diğer Milli Mücadelelerde şimdiye kadar nasıl yaptıysak bu dönemde de hep beraber yapalım. İnşallah coşkulu, kalabalık bir şekilde yürüyüşümüzü gerçekleştiririz. Hem ülkemizdeki milletimizin düşmanlarına hem de ülkemizin dışındaki düşmanlarına da Kastamonu’nun duruşunu sergilemiş oluruz. Mehmetçiğimize de başarılar diliyorum. İnşallah yakın bir zamanda da mevlit programı düzenleriz.”

ERBİLGİN: GAZİ KASTAMONU, ÜZERİNE DÜŞEN

SORUMLULUĞU YERİNE GETİRECEKTİR

Kastamonu’nun sivil toplum kuruluşlarının milli bir mesele için yan yana geldiğini hatırlatan CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin de, “Muallak ifadeler kullanmamak için söz almak istememiştim ama ben, partim adına bir ifade kullanmayacağım. Burada bir araya gelen arkadaşlar muhakkak ki devlete olan bağlılıkları için bir araya gelmişler. Biz, sayın başkanımıza kendi değerlendirmemizi daha sonra ileteceğiz ama burada, sizlerin aranızda olmaktan çok mutluluk duydum. Gazi Kastamonu’nun üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inancım tamdır” diye konuştu.

AYDIN: YÜRÜYÜŞE GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE KATILACAĞIZ

Türkiye’nin yine büyük bir badireden geçtiğine işaret eden MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise, “Bedenimiz Suriye’de olmasa da dualarımız askerlerimizle. Suriye’de 7 düvele karşı mücadele veriyoruz. İnşallah bu noktada askerimizin ayağına taş dolanmaz. Bizde, bütün teşkilatlarımızla, merkez ve ilçe belediyelerimizle birlikte bu yürüyüşe güçlü bir şekilde katılacağız. Türkiye’de belki bu yürüyüş ilk olacak. Bu yürüyüşe ilçelerimizi de dahil etmemiz gerekiyor. Kastamonu’nun en büyük mitingini tarihe bir not düşürerek hem de şehrimizin geçmişine yakışır bir anlayışla bu yürüyüşü yapabiliriz. Bu noktada biz çok hassas olacağız. Kastamonu’nun geçmişine yakışır bir organizasyon olması için bizler elimizden geleni yapacağız.”

BÜYÜKŞEN: YÜRÜYÜŞÜ DESTEKLİYORUZ

Türk Ordusunun mücadele verdiği her alanda arkasında olduklarını ve desteklediklerini ifade eden İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen, “Yürüyüşü partimiz olarak destekliyoruz. Arkadaşlarımızı da bu yürüyüş için tebrik ediyoruz. İyi Parti olarak bu etkinliğine güçlü bir şekilde katılacağız”

AFACAN: KASTAMONU’NUN NEREDE

DURDUĞUNU GÖSTERMEK İSTİYORUZ

Herkesin bu yürüyüşe katkı vereceğine inandığını söyleyen Türkiye Kamu-Sen Kastamonu İl Temsilcisi Nedim Afacan, “Herkesin katılımıyla bir organizasyon yapılacak. Bu organizasyonla Türkiye’nin uğradığı haksızlığı ortaya koymak istiyoruz ve Kastamonulular olarak, sivil toplum olarak, Türk ordusunun yanında olduğumuzu herkese ayan beyan açıklamak. Sosyal medyada, basın yoluyla, ulusal medyada yer alarak Kastamonu’nun nerede durduğunu göstermek istiyoruz. Bunun için düzenleyeceğimiz yürüyüşe ‘Ülken İçin Güven, Dünya İçin Barış Pınarı’ ismini koyduk. Pazartesi günü Kışla Parkında saat 10.30’da mehteran takımımız bir gösteri yapacak. O esnada bizde Kışla Parkında toplanacağız. Saat 11.00 gibi de buradan yürüyüşe başlamak istiyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzde 50 metre uzunluğunda bir Türk Bayrağı var. Bu bayrak ile yürüyeceğiz. Yürüyüş Nasrullah Meydanında son bulacak. Nasrullah Meydanında hocalarımızın eşliğinde Fetih Suresi okunacak. Dua edilecek ve gerçek yaşanmış hikayelerden oluşan anılardan sinevizyon izletilecek. Ardından basın açıklamasıyla yürüyüş sona erecek” şeklinde konuştu.

Yürüyüş öncesinde bir araya gelmelerindeki sebebin de fikir alışverişinde bulunmak olduğunu sözlerine ekleyen Afacan, “Yürüyüşün en geniş kitlelere kadar ulaşmasını arzu ediyoruz. Herkesin Kışla Parkı’nda toplanmasının sağlanmasını istiyoruz. Kamu kurumlarında çalışan personel, devlet memurları bu yürüyüşe katılabilecek. Herhangi bir sorun yok. Birde bütün sivil toplum kuruluşlarımızın bütün üyelerine bu yürüyüşü bildirmelerini istiyoruz. Hiç kimse bu yürüyüşten benim haberim olmadı demesin istiyoruz” dedi.

ERGÜN: TÜRK DEVLETİ İŞGALCİ DEĞİLDİR, DAVAMIZDA HAKLIYIZ

ABD’nin kendisine düşman bildiği DEAŞ terör örgütünü temizlemek için Suriye’ye geldiğini söyleyen Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, “ABD, binlerce kilometre öteden gelip saldırıyor. Öbür tarafta biz, burnumuzun dibinde havan toplarıyla sivil halkımızı öldüren terör örgütlerine karşı tavır koyduğumuz zaman işgalci oluyoruz. Türk ordusu, işgalci değildir. Türk devleti işgalci değildir. Türk ordusunun gittiği hiçbir yerde kan akmamıştır. Ama ABD’nin gittiği her yerde kan akmıştır. Irak’ın Afganistan’ın durumunu hepimiz biliyor, görüyoruz. Biz, bu davada çok haklıyız. Biz, ordumuzun ve devletimizin yanındayız.”

BUTUR: 10 BİNE YAKIN ÜYEMİZİ BİLGİLENDİRİP,

YÜRÜYÜŞE DAVET EDECEĞİZ

Önemli bir konuyu ele almak için toplandıklarını söyleyen Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur, “Ülkemiz hakikaten zor bir süreçten geçiyor. Bugün birlikte olmalıyız, güçlü olmalıyız. Bu yürüyüşü daha geniş kitlelere ulaştırmamız gerekiyor. Odamızın 10 bine yakın üyesi bulunuyor. Biz, bu üyelerimizin hepsini kısa mesaj yoluyla bilgilendirip yürüyüşe davet edeceğiz. Bizim yanımızda diğer arkadaşlarımızın da aynı hassasiyetle bu yürüyüşe destek vereceklerine inanıyorum” dedi.

ÇELİK: KASTAMONU’NUN ŞANINA YAKIŞAN

BİR YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİRELİM

Herkesin Pazartesi günü saat 10.30’da Kışla Parkı’nın önünde olması gerektiğini savunan Türk-İş Kastamonu İl Temsilcisi Mehmet Çelik de, “İletişimimizi sıkı tutmalıyız. Bu yürüyüşü herkese duyurmalıyız. Pazartesi’ye kadar süremiz var, bunu en iyi şekilde duyurmak gerekiyor. Daha önce 18 bin kişinin katılımıyla Nasrullah Meydanında teröre lanet mitingi yapmıştık. İnşallah bu seferki daha kalabalık olur. En çok şehit veren il olan Kastamonu’nun şanına yakışan bir yürüyüş gerçekleştirelim. İşçi sınıfı olarak Türk-İş’e bağlı sendikalara bağlı işçilerimizin tamamını Pazartesi günü Kışla Parkında hazır edeceğiz. Ellerimizde bayraklarıyla birlikte bu yürüyüşü destekleyeceğiz. Bu yürüyüşün askerlerimize büyük desteği olacağına da inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar, yürüyüş hakkındaki görüşlerini belirtti. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV