Ülkemizin bağımsız ve müreffeh yarınlarında CHP vardır

•Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu; “Ülkemizin bağımsız ve müreffeh yarınlarında CHP vardır” dedi.

Ülkemizin bağımsız ve  müreffeh yarınlarında  CHP vardır

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu ve parti üyeleri, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda bir araya gelerek, Büyük Taarruz’un 98’inci yıl dönümünü kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Böbüroğlu, yaptığı açıklamada: “ 98 yıl önce bugün 26 Ağustos 1922’de, büyük zaferimizin ilk adımını atılmıştır. Bugün ülkemizin tam bağımsız, özgür, demokratik, halkçı ve laik bir ülke olarak yürüyüşü mücadelemizde aynı kararlılıkla buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Büyük Taarruz’un 98’inci yıl dönümünü kutluyor, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Büyük Taarruz’un 98. Yıldönümünde ekonomik bağımsızlığımız her zamankinden daha çok tehdit altındadır” dedi.

 “TÜRKİYE, VENEZUELA’DAN PEYNİRİ VERGİSİZ İTHAL EDECEKTİR”

Böbüroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “ Paramızın değerini yitirmesi nedeniyle gübre, ilaç, tohum, mazot giderleri hızla artarken, çiftçilerimiz yeterince desteklenmemektedir. Son 14 yılda, devletin çiftçimize Tarım Kanunu gereği ödemesi gereken 175 milyar TL’lik destek ödenmemiştir. Bu, devletin her bir çiftçi ailesine 80 bin 754 lira borçlu olduğu anlamına gelir. Diğer taraftan, özellikle son birkaç yıldır hasat zamanı açılan ithalat kapılarıyla çiftçilerimizin malının değeri pula dönmüştür. Şimdi de sarayın aldığı son kararla Türkiye, Venezuela’dan peyniri vergisiz ithal edecektir. Trakya’daki, Ezine’deki, Kars’taki peynir üreticileri dururken, Saray yönetimi Türkiye’deki çiğ süt üreticisi yerine, Venezuela’nın üreticisine destek vermekte, yabancı üretici için yeni imkanlar sağlanmaktadır. 200’e yakın peynir çeşidi zenginliğiyle adeta bir peynir cenneti olan, dünya genelinde peynir üretiminde ilk onun içerisindeki ülkemiz çiftçileri dururken Venezuela çiftçilerinin üretimi tercih edilerek, ne kadar yerli ve milli olduklarını, bağımsızlıktan ne anladıklarını da bir kez daha göstermişlerdir. Türkiye’deki yerel seçimlerden önce 25 kuruşa çıkarılan süt destekleri, seçimler sonrasında 10 kuruşa indirilmiş, ardından da 15 kuruşa çıkarılmıştır. Girdi fiyatları sürekli artarken, artırılması gereken destek, süt üreticisinin cebinden kepçeyle alınmış, sonra damlalıkla ancak bir kısmı geri verilmiştir. CHP olarak, Saray yönetiminin bu ülkenin çiftçisini ezerken başka ülkelerin çiftçisini desteklemesinin nedenini öğrenmek, tek adam rejimi altında ezilen, ekonomisinde ciddi sıkıntılar ve gıda kıtlığı yaşayan Venezuela’ya olan bu muhabbetin sebebini bilmek istiyoruz.”

“TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu, “Güzel ülkemiz, bereketli topraklarıyla, olağanüstü konumuyla, genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahiptir.  Milletin derdini çözmeye kararlı ehil bir kadroyla, doğru bir ekonomi programıyla, hukuk devletini ve kuvvetler ayrılığını güçlendiren çağdaş bir parlamenter demokrasiyle, vatandaşını kucaklayan, hiç kimseyi açıkta bırakmayan, çocukların yatağa aç girmesine müsaade etmeyen güçlü bir sosyal devlet anlayışıyla tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Neredeyse 100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük bir zaferle taçlandırdığı bağımsızlık mücadelesinden hiç geri adım atmayacağız, ve 30 Ağustos’ta yurdumuzun her köşesinde halkımızın sağlığını da gözeterek büyük bir coşkuyla kutluyor olacağız. Ülkemizin bağımsız ve müreffeh yarınlarında CHP vardır. Ayrıca, yaşamını kaybeden Kastamonu Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Sirkecioğlu beyefendinin yaşamını kaybetmesinden Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak  derin üzüntü duyuyoruz. Kendisine Allahtan rahmet Ailesine ve yakınlarına başsağlığı, sabırlar diliyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER