Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan Kastamonu’da konuştu KASTAMONU GİBİ SAHİPSİZ KALMIŞ YERLERİN SAHİBİ OLACAĞIZ

Türkiye’de bulunan 75 siyasi parti arasına eklenen Ülkem Partisi, Kastamonu’da ilk Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Türkiye genelinde ilk Olağan Genel Kurulu’nu başlatan Ülkem Partisi’nin hedeflerini açıklayan Genel Başkan Neşet Doğan, Ülkem Partisi’nin dil, din, mezhep ayırmaksızın TC kimliğine sahip tüm vatanseverleri kucaklayacağını belirtti.

 Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan Kastamonu’da konuştu KASTAMONU GİBİ SAHİPSİZ KALMIŞ YERLERİN SAHİBİ OLACAĞIZ
banner72

 

Türkiye’de bulunan 75 siyasi parti arasına eklenen Ülkem Partisi, Kastamonu’da ilk Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Türkiye genelinde ilk Olağan Genel Kurulu’nu başlatan Ülkem Partisi’nin hedeflerini açıklayan Genel Başkan Neşet Doğan, Ülkem Partisi’nin dil, din, mezhep ayırmaksızın TC kimliğine sahip tüm vatanseverleri kucaklayacağını belirtti.

Ülkem Partisi’nin programı Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önüne çelenk konulmasıyla başladı. Ardından parti binasında düzenlenen Olağan Genel Kurul ile devam etti.

Olağan Genel Kurul’a Ülkem Partisi Genel  Başkanı Neşet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı ve Karadeniz Bölge Sorumlusu hemşehrimiz Şefik Elmacı, Kurucu Üye ve Genel Başkan Yardımcısı Kazım Eryılmaz, Çevre İl ve İlçe Başkanları, Genel Sekreter Fehmi Hatas, Kastamonu İl Başkanı Ahmet Kulaç, İç Anadolu Bölge Başkanı Hasan Hüseyin Tekin, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Dülger, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, Partili Üyeler ile davetliler katıldı.

DÜLGER: İRİ OLMALIYIZ, DİRİ OLMALIYIZ, BÜTÜN OLMALIYIZ

Kurul’un açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Mehmet Dülger, “Bizler bu partiye Vatan, Millet, Bayrak aşkıyla gönül vermiş, ülkemiz için en iyiyi ve güzeli gerçekleştirmek için çalışacak neferleriz. Bu ülke için gecemizi, gündüzümüze katıp çalışmakla mükellefiz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık kalarak ülkemiz için canımızı feda edebilmeliyiz. Temsilcilikler ili, iller genel merkezi, genel merkez de ülkeyi temsil eder. Ülkemizin bekası için genel merkezimizi sağlam tutmalıyız. Başarmak için birlik ve beraberlik içinde çaba sarf edelim. Birbirimize destek olalım. Yükselmek için birbirimizin omzuna değil kenetlenerek, kolundan tutarak yan yana yükselmeliyiz. İri olmalıyız, diri olmalıyız, bütün olmalıyız” dedi.

DOĞAN: KASTAMONU KALKINMASI İÇİN REEL PROJELERİMİZ HAZIR

Dil, din, mezhep ayırmaksızın TC kimliğine sahip tüm vatanseverleri kucaklamayı amaçlayan Ülkem Partisi’nin Genel Başkanı Neşet Doğan, Kastamonu’nun Türkiye’deki güzel şehirlerden birisi olduğunu vurguladı. Doğan, “Ekonomik olarak çok sıkıntılar çekmiş ve yatırım olmadığından sürekli göç vermiş bir şehrimizdir. Kastamonu kalkınması için reel projelerimiz hazırdır. Kastamonu’ya kalkınmada öncelikli vilayetlere ilişkin hukuki düzenlemeler yapılarak öncelik verilmesi önemlidir. Kastamonu’ya verilecek kalkınma hamlemiz iktisadi yeni sektelerin oluşumu ve fabrika kuruluşu bunlara dayalı tarımsal gelişmeler hız kazanacaktır. Buna dayalı olarak istihdam alanları çoğalacak. Kastamonu’da devlete fazla yük olmadan tekstil ürünleri kağıt hamuruna dayalı oluklu mukavva kağıt, peçete, kağıt havlu diğer kağıt ürünleri üreten entegre fabrikalar kurulabilir. Vilayetimizde Afyon mermerinin aynısı Rize çayı ile yöresel getirileri olan ekonomik anlamda güçlendirilecek çok ürün bulunmakta. Kastamonu’muz sahipsiz kalmış bir şehrimizdir. Biz Kastamonu gibi sahipsiz kalmış yerlerin sahibi olacağız. Kastamonu’muz gerçek iklim yapısı ekolojisi toprak yapısı itibariyle kendir ekimine ve kendire dayalı sanayi sektörünün oluşmasına çok müsaittir. Bu projelerle amaç öncelikle yörenin kalkınması ve bakir toprakların işlenerek üretime açılması şehrimizi rahatlatacaktır. Yatırımlarla bölgede halkın kalkınması hedefimiz. Çünkü şehrimizin yüzde20’si yeşil kart kullanarak geri kalan iller sırasına dâhil olmuştur. Bölgenin yatırımsızlığından ülkede suç oranı sırasında 7. Sıraya kadar gelmiştir. Bunlar fakirlik işsizlik yüzünden. Bölgedeki ağaçlar yüzde 53 selüloz içerir. Kendir ise yüzde 88. Kendir tek yıllık bitkidir. Kendir ipinden yapılan kumaşın kalitesi dayanıklılığı ve insan bünyesine faydası bilim adamlarınca ortaya konulmuştur. Yapacağımız projelerden de örnek verecek olursak; İnebolu’nun serbest Bölge Yapılanması ve İnebolu Yalta İnebolu İstanbul arası feribot ulaşım seferlerinin açılarak deniz ulaşımı ağı oluşturulması, Deniz yolu İstanbul’a kadar 300 km olup Rus pazarına da yakın konumdadır” diye konuştu.

ŞEFİK ELMACI’YA TAKDİR BELGESİ

Genel Başkan Neşet Doğan; Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Başkanı Şefik Elmacı’ya başarılı çalışmalarından dolayı Takdir Belgesi, İhsangazi İlçe Başkanı Kazım Eryılmaz ve Taşköprü İlçe Başkanı Medet Topçu’ya da yetki belgelerini verdi.

Mehmet Dülger Başkanlığı’ndaki yönetim asil üyeliklerine; Selma Yazımcı, Tahir İsmail Beşeoğlu, Sedat Alman, Atıf Çetin, Ebru Hırlı, bayram Taşcı ve Sevilay Uçaroğlu seçildi.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER