Uçağımız çürüyor!

24 Haziran genel seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vaatleri arasında yer alan ve Kastamonu'da dönemin Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ın girişimleriyle hizmete açılan Millet Kıraathanesi (Uçak Kafe), 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından kapanırken, uçağın birçok kısmında paslanmalar meydana gelmeye başladı.

Uçağımız çürüyor!
banner72

Kapısı demirlerle mühürlenen ve Kastamonu Belediyesi'nin himayesinde olmasına rağmen belediyenin gündeminde dahi yer almayan Uçak Kafe, şehrin en güzel noktalarından birini işgal ederken, gelenler ise kafenin önünde fotoğraf çektirmekle yetiniyor.

Kastamonu halkının vergileriyle açılan ve ciddi bir yatırım bütçesine sahip olan Uçak Kafe, ne yerinden kaldırılıyor ne de yetkililerin odağına girmeyi başarıyor.

Aktekke Mahallesi'nde hurdadan alınan Boeing 737 tipi yolcu uçağı, Millet Kıraathanesi olarak hizmet vermeye başlamıştı. Şehrimize ziyarete gelen birçok vatandaşın uğrak noktası olan, fakat pandemi sebebiyle bir süre kapalı kalmasının ardından daha sonra açıklanmayan bir sebeple hizmete açılmayan uçak görünümlü Millet Kıraathanesi'nin akıbeti merak konusu oldu. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER