“Türkiye’de büyük bir aileyiz”

Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yoğun olduğu genel kurulun divan başkanlığını Muhtarlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Şatırgil yaptı

“Türkiye’de büyük bir aileyiz”

Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Katılımın oldukça yoğun olduğu genel kurulun divan başkanlığını Muhtarlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Şatırgil yaptı.

Türkiye Muhtarlar Derneği’nin 17.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdiklerini kaydeden Muhtarlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Şatırgil, genel kurulun ardından görev dağılımı yapıldığını ifade ederek başka Genel Başkan Ramazan Özünal olmak üzere göreve yeni seçilenlere görevlerinde başarılar diledi.

Muhtarlar olarak ellerinden gelen en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını vurgulayan Ahmet Şatırgil, bundan sonraki dönemde de muhtarların her türlü sorun ve sıkıntısının çözümü noktasında ellerinden geleni yapacağını kaydetti.

Muhtarlar arasındaki birlik, beraberlik ve sosyal dayanışmayı en üst seviyede tutacak çalışmalara imza atacaklarını belirten Başkan Şatırgil: “Muhtarlık, 7 gün 24 saat hizmet veren; halkla iç içe olan ve tek gayesi hizmet olan bir kurumdur. Önemli görevler üstlenen muhtarlarımız arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik hakim. Bizler bu birlik ve beraberliğin sunmuş olduğu manevi atmosferle en iyi hizmetin gelmesi noktasında çaba sergiliyoruz. Bundan sonraki dönemde de bu yöndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm üyelerimize, şahsıma gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Üye arkadaşlarımızın güvenine layık olmak ve seslerini duyurabilmek için her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Muhtarların seçilmiş insanlar olarak büyük sorumlulukları olduğunun altını çizen Şatırgil:“Köylerimizin, mahallelerimizin sorunlarını çözmek adına bir araya gelip konuşmaya ihtiyacımız var. Yetişemediğimiz yerler olmuştur. Ama hiçbir zaman art niyet taşımadık. Bir ünsiyet oluşması ve gelişmesi adına bu birlikteliğe ihtiyacımız var. Ne mutlu ki muhtarlar olarak Türkiye’de köylerimizle, mahallemizle birlikte kenetlenmiş büyük bir aileyiz, büyük bir ekibiz. Ben bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan ve hep birlikte Kastamonu’ya hizmet etmekten dolayı büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Bu birlik ve beraberliğimiz hiç bozulmasın inşallah” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER