'Türkiye muhtarlarını Kastamonu’da ağırlayacağız'

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Türkiye Muhtarları El Ele Projesi” ilk toplantısı 27 ilden 123 muhtarın katılımı ile Samsun’da yapıldı

'Türkiye muhtarlarını Kastamonu’da ağırlayacağız'

 

KASTAMONU MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI YAPICIOĞLU:

'Türkiye muhtarlarını Kastamonu’da ağırlayacağız'

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Türkiye Muhtarları El Ele Projesi” ilk toplantısı 27 ilden 123 muhtarın katılımı ile Samsun’da yapıldı. Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda muhtarın davet edildiği toplantıya ilimizden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu ile Geyikli köyü Muhtarı Muhittin Rençberoğlu da katıldı.

YAPICIOĞLU: “TÜRKİYE MUHTARLARINI KASTAMONU’DA AĞIRLAYACAĞIZ”

Toplantı sonrasında bilgilendirmede bulunan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu; “Toplantı sonrasında İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Dairesi Başkanı Ahmet Dalkıran ile görüştüm. Kendilerinden Anadolu’da ilk muhtarlığın kurulduğu ilimizde program kapsamında faaliyetler yapılması talebimizi ileterek, Türkiye muhtarlarını Kastamonu’da ağırlamak istediğimizi söyledim. Program kapsamında düzenlenecek faaliyetlerle Türkiye muhtarlarına, Evliyalar Şehri Kastamonu’muzun tarihi, kültürel, doğal ve turistik güzelliklerine tanıtmak istediğimizi, şehrimizin tanıtım noktasında yapılan çalışmalara Valimiz Avni Çakır’ın da destek verdiğini belirttim. Ahmet Dalkıran, Türkiye muhtarlarını bir araya getirecek olan bir programı Kastamonu’da Haziran ya da Temmuz aylarında yapabileceklerini belirterek, bizleri ziyadesiyle memnun ettiler” dedi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER