Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk BU ÜLKEYİ SEVMEYEN İNSANLARIN BiZiMLE ALAKASI YOK

Şerife Bacı Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şubesi’nin 6’ıncı Olağan Genel Kurulu’na katılan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu Sen mensuplarının ortak özelliğinin Türkiye sevdalısı olduğunu belirtti. Koncuk, “Bu ülkeyi sevmeyen insanların bizimle alakası yok. Bu ülkeyi, bu milleti sevecek, Peygamberimizi de sevecek, Atatürk’ü de sevecek. Türkiye Kamu Sen farklı bir anlayışla sendikacılık yapan bir sendikadır. Bu özellik devam etmelidir” dedi.

Türkiye Kamu-Sen  Başkanı İsmail Koncuk BU ÜLKEYİ SEVMEYEN İNSANLARIN  BiZiMLE ALAKASI YOK

 

Şerife Bacı Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şubesi’nin 6’ıncı Olağan Genel Kurulu’na katılan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu Sen mensuplarının ortak özelliğinin Türkiye sevdalısı olduğunu belirtti. Koncuk, “Bu ülkeyi sevmeyen insanların bizimle alakası yok. Bu ülkeyi, bu milleti sevecek, Peygamberimizi de sevecek, Atatürk’ü de sevecek. Türkiye Kamu Sen farklı bir anlayışla sendikacılık yapan bir sendikadır. Bu özellik devam etmelidir” dedi. 
“Kastamonu en bozulmamış şehirlerden bir tanesi” diyen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Kastamonu’ya yakışır bir birlik ve beraberlik içerisinde bu genel kurulumuzu yapmanın gururunu yaşıyoruz. Biz aslında tesadüflerin bir araya getirdiği insanlar değiliz. Niye burada olduğumuzu, neden burada olmamız gerektiğini buradaki arkadaşlarımız çok iyi biliyor. Biz özelliği olan bir konfederasyonuz. Biz mili bir sivil toplum örgütüyüz, her şeyden önce. ‘Önce ülkemiz’ diyen Türkiye’de tek sendika temsilcileriyiz. Gerçekten yaptıklarımızı değerlendirdiğimizde bir milli sivil toplum örgütü olma hüviyetinden asla vazgeçmedik. Ne bölücü bir anlayışa sahip olduk, ne de yalaka ve yağcı bir sendika olduk. Biz onlara söz verdik. Üyelerimizin, bizimle birlikte olanların ekonomik ve sosyal haklarını en güzel şekilde savunacağımıza, sessimizi kısmayacağımıza, bunları söylerken endişe duymayacağımıza söz verdik. Sözümün arkasındayız. Bu yönümüzle de Türkiye’de nasıl bir sendikacılık yapılması gerektiğini her vesile ile ifade ediyoruz. Bundan rahatsızlık duyanlar olacaktır. Rahatsızlık duyurmaya devam edeceğiz. Bu yönde geri adımımız söz konusu olmayacak. Doğruyu söylemek varlık sebebimiz. Bunun bedeli varsa öderiz” dedi. 

“ÜLKEYİ SEVMEYEN İNSANLARIN BİZİMLE ALAKASI YOK”

Türkiye sevdalısı olduklarını ifade eden Koncuk; “Bu ülkeyi sevmeyen insanların bizimle alakası yok. Bu ülkeyi, bu milleti sevecek, Peygamberimizi de sevecek, Atatürk’ü de sevecek. Türkiye Kamu Sen farklı bir anlayışla sendikacılık yapan bir sendikadır. Bu özellik devam etmelidir. Türkiye Kamu Sen’in sesi, çalışanlarımızın geleceği adına kısılmamalıdır. Çünkü yağcılık yapan, yalakalık yapan bir sendika Türkiye’de var. 2’ncisine, 3’üncüsüne ihtiyaç yok. Bizim gibi sendikaya, bizlere ihtiyacı var. Bu ülkenin geleceği ile çocuklarımızın geleceği doğru orantılıdır. Dolaysıyla evlatlarımıza sağlam bir gelecek bırakmak için, gerek hukuki zeminde gerekse demokratik zeminde sağlam bir ülke bırakmak zorundayız. Sorumluluk sahibi hiç kimse bizden sonrası tufan anlayışı ile düşünemez. Nasıl şehitlerimizden, gazilerimizden bu ülkeyi devraldıysak, aynı anlayışla bizden sonraki nesillere bu ülkeyi sapsağlam teslim etmek milli bir görevdir. Bunu yapmalıyız” diye konuştu.

“HASTANELERDE, POSTANELERDE İŞ YÜRÜMÜYOR”

Liyakat sistemini eleştiren Koncuk, şunları belirtti: “Kamuyu liyakatsiz bir sürü yöneticiyle tepeleme dolduracaksınız, liyakati, bilgisi, becerisi, kabiliyeti olmayanlarla. Hazırlanmış listeleri mülakat komisyonlarına vereceksiniz. Bu hırsızın ahlaktan bahsetmesi gibi bir durumdur. Mülakat komisyonlarına şu puanı vereceksin diye dayatma yapacaksınız. Bütün bunların sorumluluğu sizde olduğu halde, bugün bize ‘Genel Müdürde, öğretmende liyakatli insanlardan seçilmedir’ diyeceksiniz. O zaman neden böyle yaptınız? Çünkü artık hedef haline gelecekler. Türkiye bu yolla, torpille, yandaşlık anlayışı ile yönetici seçtiği mühletçe bir yere gelmeyecektir. Kamuda işler iyi gitmiyor. Okullarda işler iyi gitmiyor. Hastanede, postanede işler yürümüyor. Bugün bunun herkes farkında.” 

“EMEKLİLERİMİZ PERİŞAN”

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, toplu sözleşmede 4+3,5 bir zam yapıldığını ifade etti. Koncuk, “Gerçekleşen enflasyon rakamı 11,94. Yani 10 ayda bütün kamu çalışanlarının alım gücü 213 TL azaldı. Emeklilerimiz perişan. Bu toplu sözleşmenin altında kimin imzası var. Böyle bir toplu sözleşmenin altına imza atanların bu ülkede ‘Sendika genel başkanıyım’ diye gezmesi hakarettir. Emekliyi, memuru 11,94’lük enflasyon oranına rağmen, yüzde 4+3,5’e mahkum eden bir sendika başkanının, sendika temsilcisinin o ülkede, kamu çalışanların gözüne baka baka gezebilmesi, söz söyleyebilme hakkının olması mümkün değil. Fakat bunu kamu çalışanları düşünecek. Pazarlanmamış, kamu çalışanlarına ne ifade ediyor? Eğer hiçbir şey ifade etmiyorsa, bugün a sendikası pazarlar, yarın b sendika gelir pazarlar. Değişen hiçbir şey olmaz. Böyle bir sendikal anlayış Türkiye’de kabul edilemez” diyerek sözlerini tamamladı.
Yapılan konuşmanın ardından emekli olan üyelere Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk plaket takdim etti.                    
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER