Türk Tarım Orman-Sen’in yeni başkanı Ahmet Uslu

Türk Tarım Orman-Sen Kastamonu Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Cumartesi günü Şerife Bacı Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Yapılan olağan genel kurulda mevcut başkan Ahmet Gider, tekrar aday olmadı. Seçime tek liste ile giren Ahmet Uslu, Türk Tarım Orman-Sen’in yeni başkanı oldu.

Türk Tarım Orman-Sen’in  yeni başkanı Ahmet Uslu

 

Türk Tarım Orman-Sen Kastamonu Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Cumartesi günü Şerife Bacı Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Yapılan olağan genel kurulda mevcut başkan Ahmet Gider,  tekrar aday olmadı. Seçime tek liste ile giren Ahmet Uslu, Türk Tarım Orman-Sen’in yeni başkanı oldu. 
428 üyenin yer aldığı olağan genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kurulda konuşan eski başkan Ahmet Gider, Türkiye’deki memurun, işçinin ve emeklinin sorunlarından söz etti. Türk Tarım Orman-Sen Çankırı İl Temsilcisi Hasan Akgündüz’de kısa bir konuşma yaparak yapılan çalışmalardan bahsetti. Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, MHP’nin siyasi duruşunun net olduğunu belirtti. 

GİDER: ALIN TERİNİ AKITAN AMA KIYMETİ BİLİNMEYEN ÇALIŞANLAR VAR

İlk konuşmayı yapan Ahmet Gider: “Çalışanların örgütlü mücadelesini zayıflatarak, küresel saldırılar karşısında bizleri çaresiz bırakmak isteyenler var. Ne yazık ki bugün, çalışanlara karşı uygulanan hukuksuz davranışlar ve uygulamalar var. Bugün, kamu görevlilerine verdiği sözleri unutanlar, attıkları imzaya sahip çıkamayanlar var. Yandaşlarına yer açabilmek için bir gecede birçok hukuksuz uygulamalara sebebiyet veren idarecilerimiz var. Bugün en küçük ekonomik olumsuzlukta işten çıkarılan, sendika üyesi olduğu için sürülen, tehdit edilen, iş akdi feshedilen çalışanlar var. Bugün emeğinin karşılığını alamayan, alın terini akıtan ama kıymeti bilinmeyen çalışanlar var. 2013 yılından beri başkanlığını yürüttüğüm sendikamızın genç kardeşlerimiz elinde, taze bir kanla yürüyeceğine inancım sonsuzdur. İleriki tarihlerde emekli olmayı da düşündüğüm için Şube başkanlığına aday olmadım. Yeni seçilecek olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. 

MAŞALACI: MHP’NİN DURUŞU NETTİR

MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi. 15 Temmuz’da ülkenin zarar gördüğünün altını çizen Maşalacı, yerelde ve ulusalda bu ülkenin kurtuluşunu sağlayacak olan yine Türk Milliyetçileri olduğunu belirtti. Maşalacı, şöyle konuştu: “15 Temmuz’da o kara geceyi hep birlikte yaşadık. Türkiye ciddi manada bir darboğaza girdi. Bunun sorumluları var. Bunu her platformda dile getiriyoruz. Bunları bizler yapmadık. 15 yıllık bir iktidar süreci çeşitli emellerle ülkeyi felaketin ucuna kadar getirdi. Bu gemide hepimiz yaşıyoruz. Bu ülke bizim ve bizim gidecek başka hiçbir yerimiz yok. Zaman zaman kendi partililerimiz, kendi sendikamız ve yol arkadaşlarımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin 15 Temmuz’dan bu tarafa geçen süreç içerisindeki Türkiye’nin geleceği ile ilgili ortaya koymuş olduğu beka problemi çerçevesinde duruşunu yadırgadı. Ama bu günlere geldiğimizde o gün partimizde genel başkanlık yarışına girenler ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin yönetilemediğini iddia edenler bugün tabanında HDP-CHP ve AKP olan bir oluşum içerisine girdiler. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yönetimi mevcut iktidara 2 hususta destek veriyor. Bunlardan birincisi terörle mücadele, ikincisi ise dış politikadır. Bunun dışında 35 milletvekilimiz ile 317 milletvekili olan bir iktidara eğitimden sağlığa, ekonomiden tarım ve hayvancılığa vatandaşlarımızın bizlere verdiği muhalefet yetkisi çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getiriyoruz. Bu noktada hükümete isteklerimizi yaptırabiliyoruz. MHP’nin duruşu nettir. Bellidir. Bazı arkadaşlarımız farklı düşüncelere girebilir.

“KASTAMONU İÇİN NE YAPILMASI GEREKİYORSA DESTEĞE HAZIRIZ”

Hem yerelde hem de ulusalda bu ülkenin kurtuluşunu sağlayacak olan yine Türk Milliyetçileridir. 2018 ve 2019 yılı bunun göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanı ve milliyetçi, ülkücü hareketin benimsediği düşüncelerle bu ülkeyi yönetiyor. Bizi çoğu kesim koltuk değneği olmakla itham ediyor. Bu ithamlarda bulunanların şu anda ülkenin hangi anlayış içerisinde yönetildiğine bakması gerekir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerelde yeninden iktidar olmak için çalışıyoruz. Memleketimizin bir adım ileriye gidebilmesi adına sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelip istişarelerde bulunuyoruz. Kastamonu için ne yapılması gerekiyorsa her türlü desteği vermeye hazırız. Bir ve beraber olmak için kaybettiklerimizi geri alacağız” 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER