banner38

Müzik indir

banner46

banner47

05 Temmuz 2020 Pazar

Türk Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu Sağlık çalışanları için sevindirici kararlar alınmalı

Türk Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu, koronavirüs sürecinde olağanüstü bir çalışma ve fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için çağrıda bulundu.

23 Mart 2020 Pazartesi 12:23
 Türk Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu Sağlık çalışanları için sevindirici kararlar alınmalı
 
 

Türk Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu, koronavirüs sürecinde olağanüstü bir çalışma ve fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için çağrıda bulundu.

Büyükkapucu, yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesini Türkiye’nin sağlığına katkı yapmak olduğunu bir kez daha vurgulayarak şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz üç gün saat 21.00’da kadirşinas Türk Milleti fedakar sağlık çalışanlarının alkışlayarak moral vermiştir. Sağlık çalışanları adına Milletimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte de Türk Devletinin emrinde, Türk Milletine hizmet etmeye tüm sağlık ordusu hazır ve görevinin başındadır.

Yine TBMM’de Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ‘Sağlık Ordumuza kolaylıklar ve güvenceler sağlanmalıdır. Sadece fedakarlık duygularına yönelik bir motivasyon yetersizdir’ demiştir. Sayın Bakan yetersizlik konusunda son derece haklıdır. Ayrıca Sayın Bakan tarafından bu sözlerin söylenmesi önemlidir. O halde sıra artık sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesine, taleplerinin süratle karşılanmasına gelmiştir. Çünkü sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek Türkiye’nin sağlığına katkı yapmak demektir.

Bu kapsamda ilk olarak iş yükünü azaltmak, personel eksikliğimizi gidermek, genç sağlık çalışanlarını sağlık ordumuza katarak Türkiye’nin sağlığını daha da güçlendirmek için 50 bin sağlık çalışanı ataması bir an önce yapılmalıdır. Bu konuda gerekli ilan ve atama işlemleri süratle gerçekleştirilmelidir.

Sağlık çalışanlarının hem performans sisteminden kaynaklı mağduriyet yaşamamaları hem motivasyonlarına katkı olması için performanslar tavandan ödenmeli, mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmadır. Başka ülkelerde mali haklarda düzenlemeler yapıldığı hatırlatmak isteriz.

Sağlık çalışanlarının sağlığı her şeyden önemli denilmeli, koronavirüs tedbirleri ülkemizdeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında en üst seviyede alınarak koruyucu ekipman ve malzeme temininde hiçbir sağlık çalışanı sorun yaşamamalıdır.

Yaşanılan süreçte düşünülerek sağlık kurum ve kuruluşlarında yaşanacak şiddet olaylarının en aza indirilerek sıfırlanması için ağır yaptırımlar içeren yasal bir düzenleme hayata geçirilmeli ve uygulanmalıdır. Sağlık kurum ve kuruluşları sıfır toleranslı alan ilan edilmelidir.

Sağlık çalışanlarının iş barışına zarar veren, çalışma hayatlarındaki huzuru yok eden ve çalışanı ailesinden ayıran sözleşmeli istihdam tamamen ortadan kaldırılmalı tüm sağlık çalışanları kadroya geçirilmelidir. Sağlık çalışanlarının iş ve aile kaygısı sonlandırılmalıdır.

Taleplerimiz olması gerekenlerdir. Geçmişten bugüne ne yazık ihmal edilen haklı isteklerimizdir. Herkes sağlık çalışanlarının bu süreçteki önemini ve hakkını teslim ederken de yapılması gerekenlerdir.

Sağlık çalışanlarının morale ihtiyacı olduğu kadar mağduriyetlerinin giderilmesine de ihtiyaçları vardır. Devletimiz, yöneticilerimiz bu konuda da hassasiyet göstermeli ve sağlık çalışanları için sevindirici kararlar almalıdırlar. Bu vesile ile halkımıza da seslenmek istiyorum sizin sağlığının için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarının işlerini kolaylaştıralım ve sevdiklerinizin sağlığı için alınan kurallara uyalım #EVDE KALALIM #Yoğun çalışma temposuyla hepinize saygılar sunuyorum.”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV