banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

Türk Ocakları’nda ABD’ye kınama

Türk Ocakları Derneği Kastamonu Şube Başkanı Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz, “Rahip Brunson” davası hakkında yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin tehdit edilmesi kabul edilemez olduğunu belirtti.

04 Ağustos 2018 Cumartesi 10:42
Türk Ocakları’nda ABD’ye kınama


Türk Ocakları Derneği  Kastamonu Şube Başkanı Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz, “Rahip Brunson” davası hakkında yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin tehdit edilmesi kabul edilemez olduğunu belirtti.

Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “ABDyönetimininTürkiyeCumhuriyeti Devleti’ne yönelik son tutumu ve tehditkâr tavrı dolayısıyla Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından yapılan basın açılmasını Kastamonu Şube Başkanlığı olarak kamuoyu ile paylaşmayı vazife addediyoruz. Bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra casusluk ve terör örgütlerine yardım suçlamasıyla tutuklanan Amerikan vatandaşı Rahip Andrew Brunson’ın ev hapsi şartıyla tahliye edilmesi üzerine ABD-Türkiye ilişkilerinin daha da yumuşaması beklenirken, 26 Temmuz 2018’de önce Başkan yardımcısı Pence, sonra da Başkan Trump tarafından,Brunson serbest bırakılana kadar Türkiye’ye yaptırım uygulanacağı şeklinde bir açıklama yapıldı.Türk Devletinin yetkili makamları ABD’nin Türk Milletine ve Türk Devletine yönelik küstahça tehditlerine karşı yaptıkları yazılı, sözlü açıklamaların yanında, mütekabiliyet esasına göre ABD’li kişi ve kurumlara yaptırımları hayata geçirmelidir. Bu küstahlığa karşı kesinlikle alttan alınmamalıdır. ABD’nin tehditleri karşısında yapılan açıklamalar ve TBMM’de grubu bulunan 4 Partinin AK Parti, CHP, MHP ve İyi Parti  ortak açıklamaları, kararlılığımızı ve millî mutabakatımızı net bir şekilde ortaya koymuştur. Türk Ocakları Derneği olarak bu meselede devletimizin ve milletimizin izzetini, onurunu korumak için atılacak her adımı destekleyeceğimizi ilan ediyoruz. Büyük Türk Milleti’ne saygı ile duyurulur.”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV