banner38

banner46

banner47

05 Haziran 2020 Cuma

Turizm Fakültesi öğrencilerine ulusal ve uluslararası düzeyde büyük talep

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi gerçekleştirdiği atılımlarla adını sıkça duyurmaya devam ediyor. Güncel bir gelişme olarak, 2019 sezonuna büyük bir ümitle bakan turizmciler, ülkemize gelecek misafirlere hizmet verecek takım arkadaşlarını seçmek üzere fakülteye yoğun bir ziyaret programı gerçekleştirdi.

13 Mart 2019 Çarşamba 10:58
  Turizm Fakültesi öğrencilerine ulusal ve  uluslararası düzeyde büyük talep

 

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi gerçekleştirdiği atılımlarla adını sıkça duyurmaya devam ediyor. Güncel bir gelişme olarak, 2019 sezonuna büyük bir ümitle bakan turizmciler, ülkemize gelecek misafirlere hizmet verecek takım arkadaşlarını seçmek üzere fakülteye yoğun bir ziyaret programı gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili görüşlerini bildiren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Saim Ateş, 2011 yılında kurulmuş olmalarına rağmen kısa zamanda önemli ilerlemeler kaydederek Türkiye’deki önde gelen fakültelerden biri haline geldiklerini ifade etti. Dekan Ateş, bu duruma gelmelerinde, üniversite üst yönetiminin desteğinin, fiziksel alt yapının tamamlanmasının, nitelikli bir akademik ve idari kadro oluşturulmasının, bu kadronun fedakarca çalışmalarının, Kastamonu’daki diğer kurum ve kuruluşlar veyerel, ulusal ve uluslararası turizm sektörü ile sürdürülen iletişimin etkili olduğunu belirtti.

Ateş, “Tüm bu çalışmaların meyvesi olarak Yükseköğretim Kurulu tarafından uygulamaya konulan ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’ kapsamında Üniversitemiz ‘Ormancılık ve Tabiat Turizmi’ sahasında ihtisaslaşacak üniversite olmaya hak kazanmıştır. Bu ihtisaslaşma tüm Türkiye’de faklı alanlarda sadece on üniversiteye verilmiş ve turizm alanında ihtisaslaşan ilk ve tek üniversite Kastamonu Üniversitesi olmuştur. Bu kapsamda fakültemize 9 yeni araştırmacı kadrosu verilmiş ve bu kadrolara yapılan yoğun başvuruların arasından seçme işlemleri süreci tamamlanmıştır. İhtisaslaşma ile ilgili projelerde önümüzdeki 4 yıl için kullanılmak üzere önemli bir mali kaynağın üniversitemize ve Kastamonu’ya aktarılması beklenilmektedir.

Staj konusunda ise, hocalarımızın özveri ile eğittikleri öğrencilerimizin stajlarında ve çalışma yerlerinde göstermiş oldukları başarılar, bugün birçok önemli turizm işletmesinin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere fakültemize müracaatlarını beraberinde getirmiştir. Özellikle Akdeniz, Ege Kıyılarımız ve Kuzey Kıbrıs’ta bulunan bu işletmeler öğrencilerimize güzel fırsatlar sunmaktadırlar. Ancak fakülte olarak öğrencilerimizden sadece bu yerlere değil bulundukları bölgeye de hizmet vermelerini beklemekteyiz. Bu doğrultuda staj yönergemizde toplam 92 iş günü olan stajın en az 30 gününün Kastamonu il sınırları içerisinde bulunan işletmelerde yapılması zorunluluğunu senato kararı ile getirdik. Bu vesile ile fakültemizden stajyer ve personel alarak öğrencilerimize destek olan tüm işletmelerimize bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.

Dünyanın 9 ayrı ülkesinde üst düzey gelir grubuna hitap eden LUX Uluslararası zincir otellerinin Bodrum’daki tesisinin yönetiminden, Genel Müdür Yardımcısı Emin Esen, Yiyecek-İçecek Müdürü Yakup Ağdaçan ve Kat Hizmetleri Müdürü Çiğdem Karaca da stajyer ve personel almak üzere fakülteyi ziyaret eden diğer bir ekip oldu.

Yine dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Sheraton Otellerinin İzmir Çeşme’de bulunan tesisi, Bodrum’da bulunan ulusal oteller zinciri La BlancheResort Otel, La Blanche Island Otel ve Duja Bodrum by La Blanche otellerinin insan kaynakları çözüm ortağı HR Group/Dg Inka firması Genel Müdürü Cüneyt Gönül de fakülte ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Merve Karaca

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV