'Turist memnun olursa, turizm kapasitesi artar'

Bir süre önce kapılarını açan Saatçiler Konağı, özellikle 500 kişiyi birden ağırlayabilen geniş bahçesiyle dikkat çekiyor

'Turist memnun olursa, turizm kapasitesi artar'

Bir süre önce kapılarını açan Saatçiler Konağı, özellikle 500 kişiyi birden ağırlayabilen geniş bahçesiyle dikkat çekiyor. Dinlendiren, huzur veren bir mekan halini alan Saatçiler Konağı, kişiye özel rezervasyonların yanı sıra nişan, düğün, kına ve toplantılara da ev sahipliği yapıyor.

Kastamonu’da daha önceden İsmailbey Konağı’nın işletmeciliğini yapan Erol Öztürk, günümüzde ortağı Doğan Özdemir ile Saatçiler Konağı’nı işleterek ilimiz turizmine katkı sunmaya devam ediyor.

''ÖNEMLİ OLAN, GELEN TURİSTİ MEMNUN EDEBİLECEK''

Saatçiler Konağı’nda birbirinden güzel hizmetler sunan Öztürk, ilimizin turizm alanında gelişmesi için ortak hareket çağrısında bulundu. Erol Öztürk: “İsmailbey Konağı’nı işlettiğimiz dönemde Kastamonu turizmine katkı sunmaya çalıştık. Fakat şöyle genel bir sıkıntı var. Turist gelip, para bırakıp gitmesi bekleniyor. Turistin potansiyelini gördükten sonra yatırım yapma düşüncesi var. Esas olan yatırımını yapacaksın, bekleyeceksin, en iyisini yapacaksın. Zaten gelen turisti memnun edebilirsen, o bir dahakine daha çok kişiyi getirir ve gelmesine vesile olur. Özellikle çevre illerden ilimize çok sayıda ziyaretçi geliyor. Eğer biz bu misafirleri burada memnun edebilirsek, bir süre Kastamonu merkezinde kalıyor, geziyor ama memnun kalmazsa direk arabasına binip gidiyor. Transit geçiş güzergahı olarak kullanıyor. Onun için bu noktada hizmet sektörünün önemi çok büyük. Bu da iyi işletmecilerle geliştirebilir, bu işi bilenlerle geliştirilebilir. Çok büyük işletmeler doğru işletilmediğinde ya kapanır, ya da el değiştirir. İşletmelerin kaliteli hizmet verebilmesi için iyi işletmecilerin olması gerekiyor. Ayrıca Halk Eğitim Merkezlerimizde hizmet sektöründe görev alabilecek insanların yetişmesi için aşçılık, garsonluk gibi kursların açılması lazım” dedi.

Kastamonu’nun iklimi ile doğasıyla çok güzel bir kent olduğunu vurgulayan Öztürk: “Kastamonu’nun turizmi için çalışılırsa, el birliği yapılırsa çok güzel sonuçlar elde edilebilir. Valilik, Belediye, STK’lar birlikte hareket edip, ortak bir sinerji oluşturulmayınca başarıya ulaşılmaz. Onun için bu işe hakim olanların bu işi yapması ve onlara destek verilmesi gerekir. Kim daha iyi hizmet ederse, kim güler yüzlü hizmet ederse vatandaş oraya gider. Onun için Kastamonu’nun silkelenip kendisine gelmesi lazım” şeklinde konuştu.

''KİŞİYE ÖZEL HİZMET SUNUYORUZ''

Konağın sahiplerinin önceden saat tamiri yaptığı ve onların talepleri üzerine Saatçiler Konağı olarak adlandırdıklarını söyleyen Öztürk, düğün organizasyonlarına uygun fiyatlarla ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Öztürk: “Biz Saatçiler Konağı olarak misafirlerimize yöresel, Osmanlı Mutfağı hizmeti veriyoruz. Genellikle kişiye özel rezervasyonlarla hizmet sunuyoruz. Kahvaltımız tamamen organiktir. Köy ürünleriyle kahvaltı sunuyoruz. Balımızı Çangal’dan getirtiyoruz. Hakiki köy tereyağı sunuyoruz. Bahçemizdeki erikten yaptığımız erik marmelatı sunuyoruz. Kişiye özel hizmet sunuyoruz, toplantılar ve gruplara ev sahipliği yapıyoruz. Kişiye özel hizmet sunduğumuz içinde misafirlerimiz güler yüzlü ayrılıyorlar. Rezervasyonla gelen müşterimiz geldiğinde masası isteği doğrultusunda hazır buluyor. Vejetaryen vatandaşlarımıza da hizmet veriyoruz. Bizim tek amacımız müşterilerimizin memnun ayrılması. Bahçe içinde 80 kişilik kapalı restorasyonumuzda var. Ekim ayı içerisinde de konak içinde de misafirlerimizi ağırlamayı planlıyoruz. Merkezi yerde şık bir hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER