"Tüm yaralar sarılacak"

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, dün eşi İlknur Vidinlioğlu ile birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında misafir edilen afetzedeleri ziyaret etti

"Tüm yaralar sarılacak"

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, dün eşi İlknur Vidinlioğlu ile birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında misafir edilen afetzedeleri ziyaret etti.

İlimizde 11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketi nedeniyle evlerinde kalamayan vatandaşlar KYK yurtlarına yerleştirilmişti. Yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye belediye ekiplerini göndererek çalışmalar yürüten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, dün eşi İlknur Vidinlioğlu ile birlikte KYK yurtlarında misafir edilen afetzedeleri ziyaret etti. Afetzedelerin merak ettikleri soruları yanıtlayan Başkan Vidinlioğlu, sel felaketini yaşayan ilçelerimizin son durumuyla ilgili de bilgiler verdi. Yurtlarda bulunan çocuklar ve gençlerle uzun uzun sohbet eden Başkan Vidinlioğlu, çocukların futbol oynama talebini de geri çevirmedi.

"BİZ, SORUNLARI HIZLA ÇÖZÜYORUZ"

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Çocuklarımızın bu travmayı en hızlı şekilde atlatması için ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. Onların bu süreci sağlıklı şekilde atlatabilmeleri için her zaman yanlarındayız. Milletimiz, devletimiz var olsun. El birliğiyle tüm yaralar sarılacak.  Bu süreçte KYK ve Şeyh Şaban-i Veli yurtlarında kalan vatandaşlarımıza tahsis ettiğimiz özel hizmet aracı 11.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz bir şekilde ulaşımı sağlayacak. Türkiye çok güçlü ve temelleri sağlam bir ülke. Devletimizin imkanlarını bölgemizde ciddi anlamda hissediyoruz. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum her zaman yanımızda. Biz, sorunları hızla çözüyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini bakanlarımıza iletiyoruz. Dediğim gibi bu bölge eski haline hatta eskisinden daha iyi hale gelene kadar Kastamonu Belediyesi olarak sahada olacağız. Devletimiz tüm gücümüzle bölgede. Milletimizin duaları da yardımları da bizimle. Allah’ın izniyle tüm eksiklikler giderilecek. Bizi biz yapan birlikte atan kalplerimizdir” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER