Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Tüm köy yolları açılacak

Vali Çakır, özel idarenin karla mücadele çalışmalarına dikkat çekti

21 Ocak 2021 Perşembe 10:46
Tüm köy yolları açılacak
 

Vali Çakır, özel idarenin karla mücadele çalışmalarına dikkat çekti

Tüm köy yolları açılacak

KASTAMONU’da beklenen kar yağışlarının yaşanmasının ardından il genelinde birçok köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadele ekipleri hafta başından bu yana köylerdeki kapalı yolları açmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz gün yoğun kar yağışı nedeniyle 569’a kadar yükselen yolu kapalı köy sayısı, Özel İdare karla mücadele ekiplerinin çalışmaları sonucu dün 198’e düştü. İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, dün sabah saatleri itibariyle il merkezinde 2 köye ulaşım sağlanamazken, Ağlı’da 1, Araç’ta 38, Azdavay’da 25, Bozkurt’ta 3, Cide’de 31, Çatayzeytin’de 3, Daday’da 10, Devrekani’de 15, Doğanyurt’ta 14, İhsangazi’de 1, İnebolu’da 17, Küre’de 10, Pınarbaşı’da 9, Seydiler’de 5, Şenpazar’da 10, Taşköprü’de ise 4 olmak üzere toplam 198 köyün 2 bin 201 kilometre yolu kar nedeniyle ulaşıma kapalı. Abana, Hanönü ve Tosya’da ise yolu kapalı köy bulunmuyor. Öte yandan karla mücadele çalışmalarının başından bu yana İl Özel İdaresi tarafından toplam 6 bin 29 kilometre kar temizleme çalışması yapıldığı öğrenildi.

“YENİ KAR YAĞIŞLARINA DA HAZIRIZ”

Karla mücadele noktasında değerlendirmelerde bulunan Vali Avni Çakır, tüm köy yollarını açmayı planladıklarını açıkladı. Köy yollarını açma çalışmaları hakkında açıklama yapan Vali Çakır, ilimizin hafta sonu güzel bir kar yağışı aldığını hatırlattı. Özellikle sahillerdeki yüksek kesimlerin, iç bölgelerdeki yüksek kesim ve köylerde kar yağışının yoğun olarak gerçekleştiğini hatırlatan Çakır, “Kar yağışının hafta başına kadar devam ettiği için yoğun bir şekilde yol açma çalışmalarımıza başladık. Tüm köy yollarımızı açmayı planlıyoruz. İnşallah bundan sonra da yeni yağışlara hazır bir şekilde bekliyoruz. İlimize güzel oldu bereket geldi. İnşallah önümüzdeki haftalarda da yağış bekliyoruz” dedi. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV