Tüfekçi: Meslektaşlarımız salgında en ön saftaydı

Pandeminin ikinci yıldönümünde, salgının başlangıcından bu tarafa kovid-19 nedeniyle hayatlarını kaybeden eczacı, eczane teknisyenleri ve oda çalışanları için tüm Türkiye’deki eczanelerde, hastanelerde, üniversitelerde ve eczacı odalarında 1 dakikalık saygı duruşu ile anma töreni düzenlendi.

Tüfekçi: Meslektaşlarımız salgında en ön saftaydı
banner72

Pandeminin ikinci yılında 26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası ve Kastamonu’da faaliyet gösteren tüm eczaneler de, hayatlarını kaybeden meslektaşları için eş zamanlı anma etkinliği düzenledi. Kastamonu Eczacılar Odasındaki anma törenine, Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) 2. Başkanı İhsan Orkun Yılmaz, 26. Bölge Kastamonu-Çankırı-Karabük Eczacı Odası Başkanı Ecz. Şerefnur Şule Tüfekçi ve yönetimi katıldı. Eczanelerde, hastanelerde, üniversitelerde, kurumlarda da 1 dakikalık saygı duruşu ile anma töreni gerçekleştirildi.

Eczacılar Odası Başkanı Şule Tüfekçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’de ilk kovid-19 vakasının görüldüğünün açıklandığı 11 Mart 2020 tarihinin üzerinden tam 2 yıl geçti. Eczacılarımız birinci basamak sağlık çalışanları olarak kovid-19 mücadelesinin ön saflarında yer aldılar ve kesintisiz bir şekilde sağlık danışmanlığı ve ilaç temini hizmeti verdiler. 11 Mart 2020 tarihinden bu yana 76 meslektaşımızı, 24 eczane teknisyenimizi ve 2 oda çalışanımızı bu mücadelede kaybettik. Pandemi nedeniyle kaybettiğimiz meslektaşlarımızı, eczane teknisyenlerimizi, oda çalışanlarımızı Türk Eczacılar Birliği’nde, Bölge Eczacı Odalarımızda, eczacı olarak görev yaptığımız yerlerde, eczanelerde, hastanelerde, üniversitelerde, kurumlarda 1 dakikalık saygı duruşu ile anma töreni gerçekleştirdik. Hayatını kaybeden değerli meslektaşlarımızın, eczane teknisyenlerimizin ve oda çalışanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

Türk Eczacıları Birliği 2’nci Başkanı Ecz. İ. Orkun Yılmaz, günün anlam ve önemine dair şu ifadelere yer verdi; “Kovid-19 pandemi sürecinin ikinci yılında, hayatını kaybeden değerli meslektaşlarımızı ve eczane teknisyenlerimizi saygıyla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.” Eczacılar anma etkinliği esnasında sosyal mesafeyi korumayı da ihmal etmedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER