10 Ağustos 2020 Pazartesi

TOSYA’DA SORUN KALMADI

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, salgın döneminde çok kez gündeme gelen Tosya’da son 5 gündür yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadığını açıkladı.

09 Temmuz 2020 Perşembe 10:27
TOSYA’DA SORUN KALMADI
 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, salgın döneminde çok kez gündeme gelen Tosya’da son 5 gündür yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlanmadığını açıkladı.

Tosya’nın salgının başladığı günlerden bu yana en iyi dönemini yakaladığını ifade eden Kaymakam Pişkin, “En son Cumartesi günü ilçemizde yeni birkaç vaka görülmüştür. Bu vakaların tamamı İstanbul kaynaklıdır. Bu vatandaşlarımızı da evlerinde karantinaya aldık. Cumartesi günden bu yana ilçemizde yeni vaka görülmemiştir” dedi.

Şuanda Tosya’da 7 vaka olduğunu açıklayan Deniz Pişkin, “Yaklaşık 1 ay önce sadece Kastamonu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 70 vakamız varken, bugün yaptığımız uygulamalar ve denetimler sayesinde mevcut vaka sayımızı 7’ye düşürdük. Bu vakalardan 3’ü Kastamonu Devlet Hastanesi’nde 3’ü Çankırı Devlet Hastanesi’nde 1 tanesi ise Çorum Devlet Hastanesi’nde tedavi görmektedir” ifadelerini kullandı.

“EVDE KARANTİNA UYGULAMASINI SÜRDÜRÜYORUZ”

Vatandaşların maske uygulamasına harfiyen uyduğunu ve bu durumdan çok memnun olduklarını söyleyen Deniz Pişkin, ilçede kontrolü sağlamak için il dışından gelen vatandaşlar için 14 gün karantina kuralını uygulamayı sürdürdüklerinin altını çizdi.

’İl dışından gelen vatandaşlarımızı kendi evlerinde 14 gün karantinaya alıyoruz’ diyen Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, “Şuanda ilçemizin Kastamonu’nun 20 ilçesi arasında en iyi dönemini geçirdiğini söyleyebilirim. Diğer ilçelerimizde yeni vakalar ortaya çıkmaya devam ederken, Tosya’mızda ise en son Cumartesi günü yeni vakaya rastlanmıştır” şeklinde konuştu.

“İL MERKEZİ İLE OLAN SEYAHAT KISITLAMASININ
ESNETİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Salgın dönemi boyunca İl Merkezi’de dahil olmak üzere 20 ilçede en fazla denetimin ve idari yaptırımın Tosya’da uygulandığını dile getiren Kaymakam Deniz Pişkin, “İç İşleri Bakanlığımızın genelgeleri ve Sağlık Bakanlığımızın önerileri doğrultusunda ilçemizde lokantalar, kafeler, iş yerleri, camiler, konaklama yerleri başta olmak üzere vatandaşımızın bir arada bulunduğu mekanlarda denetimlerimizi sürdürüyoruz. Şuanda Tosya’nın herhangi bir tehlikesinin olmadığı için ilçe içinde seyahat kısıtlamasını kaldırdık, İl Merkezi ile olan seyahat kısıtlamasının da esnetilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Deniz Pişkin ayrıca salgın dönemi boyunca titiz bir çalışma yürüten kolluk kuvvetlerine, sağlık personeline, belediye ekiplerine ve alınan tedbirleri harfiyen uygulayan vatandaşlara teşekkür etti.

Serkan Horuz

Anahtar Kelimeler: TOSYA’DA SORUN KALMADI

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV