Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil BENİ KOLTUĞA VATANDAŞ OTURTTU

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Mustafa Balcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni dönemde Tosya’ya Belediye Başkanı seçilen Volkan Kavaklıgil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil BENİ KOLTUĞA VATANDAŞ OTURTTU
banner72

 

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Mustafa Balcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, yeni dönemde Tosya’ya Belediye Başkanı seçilen Volkan Kavaklıgil’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e görevinde başarılar dileyen KGC Başkanı Mustafa Balcı, ziyaretin anısına 100 yıl önceki Açıksöz Gazetesi’nin ilk sayısı ile “Milli Mücadele’nin Anadolu’daki Basın Bayraktarı Hüsnü Açıksöz” ve Hüsnü Açıksöz tarafından kaleme alınan Kastamonu Türk Ocakları tarafından bastırılan “İstiklal Harbinde Kastamonu” kitaplarını hediye etti.

“BEN BİRKAÇ KİŞİNİN SORUNUNU ÇÖZMEK

İÇİN BELEDİYE BAŞKANI OLMADIM”

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sürecini anlatarak konuşmasına başlayan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Kimseyi bize oy verdi, vermedi diye ayırmıyoruz. Kimsenin birbirinden bir farkı yok ve olmaması da lazım. Ben birkaç kişinin sorununu çözmek için belediye başkanı olmadım. Beni koltuğa ağabeyim, dayım, amcam değil, vatandaş oturttu. Beni kimse adayda yapmadı. Genel Başkanımız beni aday yaptı. Çankırı’da 4 tane seçim geçirdim. Burada da anket yaptırdım. Tüm mahallelerin analizini çıkardım. İnsanların alternatif tercihleri ve oy alamadığımız kısım hangi kısım bunların hepsini belirledim. Yüzde 1 buçuk önde çıktım. Eksik olduğumuz yerlerdeki seçmen potansiyeline göre siyasi söylemlerimi değiştirdim. Ulaşacağım yeri doğru tespit ettim. Son 2 hafta da seçimi kazandım. Anketin sonuçlarına göre eksik olduğum yerlerdeki açıklarımı kapattım. Seçimleri kazanmamda siyasi partimin de büyük etkisi oldu” dedi.

“BELEDİYEDE ‘HALLEDERİZ’ KELİMESİNİ KALDIRDIM”

Toplumun vicdanı olarak hareket ettiğini belirten Başkan Kavaklıgil, şöyle konuştu: “Hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. İnsanlar özel sözler verebiliyorlar ancak ben kimseye özel bir söz vermedim. Belediyede ‘hallederiz’ kelimesini kaldırdım. Net durup, adamına göre hareket etmeyince belediyeyi yönetme şekli daha da kolaylaşıyor. Tosya’da en büyük sorun iş ve işsizliktir. Tosya şehirleşme açısından yıpranmıştır. Yapılmış parke çalışmaları artık tahrip oluyor.  Yaşadığımız şehrin daha güzel olması ve eksikliklerini bir an önce gidermek için çalışıyoruz. Bazen ise buna gücünüz yetmiyor. Tosya’nın giriş ve çıkışlarında da problem var. Şehrin ahengi olsun istiyoruz. Cumhuriyet Meydan’ıyla ilgili de projemiz var.

“TOSYA PİRİNCİ İSTİSMAR EDİLİYOR”

Yöresel ürünleri teşhir edeceğimiz bir yer kurmak istiyoruz. Bunun da reklamını 200 kilometre öteden yapmaya başlamalıyız. Öte yandan yol kenarlarından aldığımız pirinçte mutlaka sorun oluyor. İnsanlar istismar ediliyor. Kendi bünyemizde Tosya pirinci adı altında satılan pirinçlerin hakiki olması gerekiyor. İstismarı önlemek için yeni dönemde önemli çalışmalarımız olacak.

“MASALARA ÇOCUKLARINIZIN FOTOĞRAFINI KOYUN” TALİMATI

Birimlerdeki arkadaşlarımıza söyledim. Tüm masalara çocukların fotoğrafını koyduracağım. Çalışanlarımız da yapacağı işi çocuklarını düşünerek yapsın. Geleceğe bakarken, yanlış yaparsa akıllarına çocukları gelsin.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER