banner38

Müzik indir

banner46

banner47

07 Temmuz 2020 Salı

TOKYO’DA, KASTAMONU TANITIM KİTABI DAĞITILDI

Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi aracılığıyla Kastamonu’ya gelen Japon yazar Ikumi Nonaka ve arkadaşı Akiko Kawasaki, Japonya’nın başkenti Tokyo’da iğne oyaları, el sanatları ve siyez ürünlerini seminer ile tanıttı. Seminer sırasında Kastamonu’nun iğne oyaları, sanatları ve kültürel değerlerinin yer aldığı ve tanıtıldığı Japonca yazılı kitapçıkta katılımcılara dağıtıldı.

25 Haziran 2020 Perşembe 11:14
TOKYO’DA, KASTAMONU  TANITIM KİTABI DAĞITILDI
 

Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi aracılığıyla Kastamonu’ya gelen Japon yazar Ikumi Nonaka ve arkadaşı Akiko Kawasaki,  Japonya’nın başkenti Tokyo’da iğne oyaları, el sanatları ve siyez ürünlerini seminer ile tanıttı. Seminer sırasında Kastamonu’nun iğne oyaları, sanatları ve kültürel değerlerinin yer aldığı ve tanıtıldığı Japonca yazılı kitapçıkta katılımcılara dağıtıldı.

22-24 Şubat tarihleri arasında Tokyo’da yapılan seminerde Kastamonu’nun iğne oyalarını seminer eşliğinde anlatan Ikumi Nonaka, Kastamonu’ya ait kültürel değerleri de tanıttı.  Nonaka, koronavirüs salgınının bitmesinin ardından Japon dostlarıyla Kastamonu’ya gezi düzenleyeceklerini de bildirdi.

“JAPON KONUKLARIMIZI SALGINDAN SONRA BEKLİYORUZ”

Kastamonu’yu dünya çapında tanıtmaya devam edeceklerini açıklayan Kastamonu Sanat İşleyen Eller ve Yöresel Lezzetler Kadın Kooperatifi Başkan Yardımcısı Serpil Durgut, “Japonca hazırlanan Kastamonu kitapçığı Tokyo’da dağıtılmaya başlandı. Bu tarihler arasında Tokyo’dan bir heyet gelecekti. Ancak koronavirüs salgını her yeri etkiledi ve misafirlerimiz gelemedi. Japon konuklarımızı salgından sonra bekliyoruz” dedi.

“TOKYO’DAN DOKUMA, ÇARŞAF BAĞI VE İĞNE OYASI SİPARİŞİ ALDIK”

Tokyo’da gerçekleşen seminer ile birçok sipariş aldıklarını söyleyen Durgut, “Dokuma ve çarşaf bağını Hüsniye Öztürk, tarafından IkumiNonaka ve AkikoKawasaki’ye öğretildi. Sevgili hocamız Öztürk’e teşekkür ediyoruz. Kastamonu dokuması, çarşaf bağı ve Kastamonu iğne oyaları çeşitlerimizden siparişi aldık. Kooperatifimize ve ev hanımlarımıza katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız projelerin devamı gelecek” diye konuştu.

“JAPON DOSTLARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUZ”

Kastamonu’ya özgü ve Japonca olarak hazırlanan kitapçığın çok değerli olduğunu söyleyen Durgut, şunları belirtti: “Japonya-Tokyo'da Kastamonu tanıtımı için hazırlanan kitap, kooperatifimize de gönderildi. Kastamonu’nun değerlerinin kitapçıkta yer alması bizleri onurlandırdı. Japon dostumuz Ikumi Nonaka ve Akiko Kawasaki başta olmak üzere tüm Japon dostlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

Tuğçe Yerdelen


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV