banner38

banner46

banner47

27 Mayıs 2020 Çarşamba

TKDK’DAN HAYVANCILIK PROJELERi iÇiN SON FIRSAT

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yayınlanan IPARD II-3.

18 Nisan 2018 Çarşamba 11:34
TKDK’DAN HAYVANCILIK PROJELERi iÇiN SON FIRSAT
 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yayınlanan IPARD II-3. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında 101 Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri için belirlenen başvuru kabul süresi uzatıldı. 
Online başvuru sistemi 24 Nisan 2018 saat 21.00’e kadar açık olacak, evrak teslimi ise 27 Nisan 2018 mesai bitiminde sonlanacak. 
Konuyla ilgili TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, tarafından şu açıklama yapıldı: “Başvuru paketi teslim ve online sistem başvuru işlemleri devam etmektedir, yoğunluk veya başka sebeplerden dolayı başvurularda sıkıntı olmaması için işlemlerin son günlere bırakılmaması önemlidir.
Bu çağrı döneminde süt ve besi hayvancılığı sektöründe koyun, keçi, sığır, manda işletmeleri; kanatlı eti sektöründe broyler, hindi, kaz işletmeleri ve yumurta tavukçuluğu işletmeleriiçin 164 milyon 706 bin avro hibe verilecektir. Hibe oranı yüzde 40 ile yüzde 70 arasında değişmekte olup yeni ahırların/ağılların ve kanatlı kümeslerinin inşası, mevcutahırların/ağılların ve kanatlı kümeslerinin genişletilmesi veya modernizasyonu, uygun harcama listelerinde belirtilen yeni makine ekipmanların alımı, hizmet alımları (danışmanlık ve mühendislik hizmetleri) uygun harcamalar kapsamındadır. 
Büyük yatırımların yanı sıra, sıralamada öncelik de vermiş olduğumuz küçük yatırımcıları da destekleyerek; geleneksel işletmeleri modern makine ekipmanların ve sistemlerin kullanıldığı, daha az emek ve işgücü ile daha fazla verim alınabilen sürdürülebilir işletmelere dönüştürmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Hayvancılığın vazgeçilmez oluğu Kastamonu’da çiftçilerin Kurumumuzun desteklerinden en üst seviyede yararlanması içingerekli desteği vermeye hazırız. Hibelerimiz hakkında detaylı bilgi Kurumumuzdan yüz yüze, 444 85 35 ve 366 214 01 09 numaralı Yardım Masası hatlarından veya www.tkdk.gov.tr adresinden edinebilir.Ayrıca sıkıntı yaşanması için başvuru işlemlerinin son günlere bırakılmaması önemlidir.” 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV