banner38

banner39

banner46

banner47

18 Şubat 2020 Salı

TKDK, 122 milyon 177 bin 559 EURO dağıtacak BU FIRSAT KAÇMAZ

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) geçtiğimiz ay resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu ‘İkinci Başvuru Çağrı’ ilanı için başvurular dün başladı.

07 Eylül 2017 Perşembe 10:45
TKDK, 122 milyon 177 bin 559 EURO dağıtacak BU FIRSAT KAÇMAZ

 

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) geçtiğimiz ay resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu ‘İkinci Başvuru Çağrı’ ilanı için başvurular dün başladı.
IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında aralarında Kastamonu’nun da bulunduğu toplam 42 ilin yararlanabileceği hibe programında başvurular 6-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 
Bu çağrı ilanında sadece tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımların kabul edileceğini açıklayan TKDK, toplam 122 milyon 177 bin 559 EURO’nun dağıtılacağını da belirtti. 
TKDK’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 12 Haziran 2017 tarihinde ‘İkinci Başvuru Çağrı’ ilanına çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.

PROGRAMIN KAYNAĞI 

Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.
 
DESTEKLENECEK TEDBİRLER VE DESTEK BÜTÇESİ 

Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında sadece “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecektir. Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırmızı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektörlerinde yüzde 50 hibe oranında toplam 122 milyon 177 bin 559 EURO destek verilecektir.

DESTEKTEN YARARLANABİLECEK OLAN İLLER

Başvuru yapabilecek ve destekten yararlanabilecek iller ise Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat’tır.

BAŞVURU TARİHLERİ 

Başvurular 06 Eylül 2017 tarihi saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlükleri’nde kabul edilmeye başlanacaktır. Online proje başvuru sistemi 26 Eylül 2017 tarihi saat 21.00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 28 Eylül2017, saat 18.00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. 

YATIRIM SÜRELERİ 

İkinci başvuru çağrı ilanı kapsamında hazırlanacak başvurularda yatırım süreleri en fazla 18 (on sekiz) ay olarak planlanmalıdır. Taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler başvuru çağrı rehberinde yer almaktadır” denildi.
 (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV