‘Ticari bir amacım yok'

DADAY Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi Kampüsü'nün ihalesini kazanan Tez Madencilik adına konuşan Cengiz Aygün, ihale süreci ve hastane hakkındaki projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu

‘Ticari bir amacım yok'DADAY Ballıdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi Kampüsü'nün ihalesini kazanan Tez Madencilik adına konuşan Cengiz Aygün, ihale süreci ve hastane hakkındaki projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kampüsün kesinlikle hastane olarak kullanılacağının altını çizen Aygün, Ballıdağ'ı tekrar ayağa kaldırmak için ciddi bir yatırım gerçekleştireceklerini söyledi.

Tv366'ya yaptığı açıklamalarda kısa bir süre kalana kadar ihaleye girme gibi bir kararları olmadığını söyleyen Aygün, ilin ileri gelenleriyle yaptıkları istişarelerin ardından ihaleye girme kararı aldıklarını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı; “Buranın atıl bir hale geleceği ve yıkım aşamasına gelebileceği söylendi. Taşın altına elimizi koymaya karar verdik. İlimiz için bu kararı verdik. Tez Madencilik olarak girdik. Bülent Bıyıklı ve Ali Aygün'le beraber ortak bir şirket. İsmindeki madenciliğe kimse aldırmasın, bu konuda bir çok soru aldım. Maden işi yapılmayacak” dedi.

“HASTANE OLACAK”

Kampüsün hastane olarak hizmet vereceğini sözlerine ekleyen ve ciddi bir yatırım gerçekleştireceklerine değinen Cengiz Aygün; “Rehabilitasyon hastanesi olacak, yüksek ihtisas hastanesi olacak. Bununla ilgili birçok proje var. Son çalışmaları yaptıktan sonra Allah nasip ederse düğmeye basacağız. Ama mutlaka ciddi bir yatırım yapılacak. Mevcut binalar onarılabilecekse onarılacak. Buna biz karar veremeyiz. İncelemeler yapılacak. Eğer kurtarılamayacak durum olursa Orman Bakanlığı'yla da istişare edip binayı yıkıp, yeni bir bina yapabiliriz. Sonuç olarak, Daday'ı Kastamonu'ya kazandırmaya karar verdik. Bu da üstümüze düştü” diye konuştu.

“TİCARİ BİR AMACIMIZ YOK”

Kesinlikle ticari bir amaç gütmediklerinin altını çizen Aygün; “Tamamen, orayı kurtarmak, Daday Ballıdağ ismini korumak istedik. 1960 iktidarından önce yapılmaya başlanmış ve Menderes döneminin zor şartlarına rağmen rahmetli Adnan Menderes burayı yaptırmış. Burayı tekrar şehre kazandıracağız ve o dönemin bir eseri olduğu için odalardan birine de Adnan Menderes ismini vermeyi planlıyoruz ama Ballıdağ ismini kalacak. Kesinlikle de hastane olacak. Başka hiç bir şekilde kullanılmayacak” dedi.

“PARA KAZANMAYI SEVEN ABİLER DEVREYE GİRSİN”

Uğurlu Hastanesi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Cengiz Aygün; “Uğurlu Hastanesi noktasında şuan herhangi bir düşüncem yok. Her şey Cengiz abiyle de koşmayacak. Her konuda yalnız kalıyorum. Kastamonuspor örneğinde olduğu gibi. İlin dinamikleri harekete geçsin. Yatırım olarak da karlı. Para kazanmayı çok seven abiler devreye girsin. Yeri değerli, hastane ruhsatı var, ilden katılımcılar olacağını da düşünüyorum” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)


Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER