THK, Merkez Ortaokulu’nda havacılık eğitimi verdi

Türk Hava Kurumu (THK) Kastamonu Şubesi, tanıtım ve eğitim faaliyetlerine devam ediyor. THK yetkilileri; Merkez Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Buluşmada, “Genç Kanatlar” ekibiyle THK tanıtımı yapılarak, kurumun amaç ve faaliyetleri tanıtıldı. Ayrıca, Kastamonu'da açılacak olan model uçak ve radyo kontrollü model uçak kursları hakkında bilgilendirme yapıldı.

THK, Merkez Ortaokulu’nda havacılık eğitimi verdi
banner72

Programda konuşma yapan THK Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu şunları söyledi; “Çalışmalarımızı yürütürken istikbalin göklerde olduğu, dolayısıyla da gençlerimizin havacılık ve uzaya sahip çıkma gayreti içerisinde olursa istikbalimize ve istiklalimize de sahip çıkmış olacağımızın bilincindeyiz. Bu nedenle de tüm imkanlarımızla havacılığı seven, merak eden bununla da yetinmeyip havacılık ve uzay teknolojilerini geliştirmeye hevesli ve yetenekli gençleri yetiştiriyoruz.”

Okul Müdürü Halit Özden ve Merkez Ortaokulu öğrencileri, “Genç Kanatlar” ekibine havacılık ve Sivil Havacılık Yükseokulu ile alakalı soruları yönelterek havacılık ve okul hakkında bilgi edindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER