TFF, 2 VE 3. LİG KULÜPLERİ İLE MASAYA OTURDU PLAY-OFF İSTEDİK

Aralarında GMG Kastamonuspor’unda yer aldığı TFF 2. ve 3. Lig ekipleri, dün TFF ile gerçekleştirdikleri kritik toplantıda liderlerin doğrudan bir üst lige çıkmasını diğer gruplarda ki diğer 4 takımın da Play-Off oynamasını talep etti.

 TFF, 2 VE 3. LİG KULÜPLERİ İLE MASAYA OTURDU  PLAY-OFF İSTEDİK
      Aralarında GMG Kastamonuspor’unda yer aldığı TFF 2. ve 3. Lig ekipleri, dün TFF ile gerçekleştirdikleri kritik toplantıda liderlerin doğrudan bir üst lige çıkmasını diğer gruplarda ki diğer 4 takımın da Play-Off oynamasını talep etti.

 

·         GELECEK SEZON BÖLGESEL OLSUN

 

·         Bazı kulüpler ise Pandemi nedeniyle gelecek sezon da sıkıntıların sürmesi halinde liglerin yine zora gireceğini dile getiren kulüpler,  2. ve 3. Lig'in bölgesel bir formata dönüştürülmesi ve böylece deplasmanlara otobüsle gidip gelme olanağının oluşmasını istedi.

 

 

 

2. ve 3. Lig'de Play-Off oynanıp oynanmayacağı konusu dün Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimiyle Aralarında GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün’ün de yer aldığı kulüp temsilcileri arasında masaya yatırıldı.

Kulüplerde genel eğilim, liderlerin doğrudan bir üst lige çıkması, diğer biletlerinse Play-Off oynatılarak verilmesi yönünde oldu.

Bu arada liglerin oynatılmama kararına muhalefet eden Sancaktepe, Tuzlaspor ve Sakaryaspor'un da aralarında bulunduğu bazı kulüplerin toplantıya kabul edilmediği öğrenildi.

KSK’NIN TALEBİ

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün toplantıda grup liderlerinin bir üst lig çıkartılmasını 2, 3, 4 ve 5. Sırada yer alan takımların ise Play-Off oynamasını talep etti.

Aygün’ün talebinde 2. Lig Kırmızı ve Beyaz grupta Play-Off oynamaya hak kazanan 8 takımın tek şehirde toplanıp, tek maça eleme usulüne göre maçların tamamlanması ayrıntısı da yer aldı.

GELECEK SEZON BÖLGESEL OLSUN

Bu arada bazı kulüpler gelecek sezon sistemin değiştirilmesi gerektiğini savunduğu ifade edildi.

Pandemi nedeniyle gelecek sezon da sıkıntıların sürmesi halinde liglerin yine zora gireceğini dile getiren kulüpler,  2. ve 3. Lig'in bölgesel bir formata dönüştürülmesi ve böylece deplasmanlara otobüsle gidip gelme olanağının oluşmasını istedi.

İKİ GRUPTAN GELECEKLER

TFF 2. Lig Müsabaka Statüsü'ne göre Beyaz ve Kırmızı grupta ilk sıraya alan takımlar doğrudan TFF 1. Lig'e yükseliyor. 2., 3., 4. ve 5. sırayı alan takımlarsa, Spor Toto 1. Lig'e yükselecek 3. takımın belirleneceği Play-Off oynayacak.

Play-Off müsabakaları grup içi eşleşmeler ve final müsabakası olmak üzere iki kademeden oluşuyor. Yani, Beyaz ve Kırmızı grubun Play-Off'un gelecek takımlar final oynayıp TFF 1. Lig'e çıkacak 3. takımı belirliyor.

4. TAKIM PLAY-OFF'TAN

TFF 3. Lig'in 3 grubunu lider bitiren takımlar da doğrudan TFF 2. Lig'e yükseliyor. 4. takım ise Play-Off süreciyle belirleniyor.

Buna göre gruplarında 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla, 3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre eşleşiyor.

Kazananlar tek maç eleme usulüne göre final müsabakası oynuyor. Her grupta ayrı ayrı oynanan Play-Off müsabakaları sonunda finalde kazanan 3 takım TFF 2. Lig'e yükseliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER