Teşkilatın 176'ncı yıl gururu

Türk Polis Teşkilatının 176. yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri nedeniyle Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ve Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirdi

Teşkilatın 176'ncı yıl gururu

 

Teşkilatın 176'ncı yıl gururu

Türk Polis Teşkilatının 176. yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri nedeniyle Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ve Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Kastamonu Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Yapılan törene Kastamonu İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kastamonu PMYO Müdürü Ömer Sülün, Şube Müdürlükleri ve polis memurları katıldı.

Çelenklerin Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, tebrik mesajlarıyla devam etti.

BAKAN SOYLU’DAN TÜRK POLİS TEŞKİLATINA TEŞEKKÜRMESAJI

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törende, ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun mesajı okundu. Bakan Soylu; “Mensubiyetinizle değer kattığınız milletimizin gözbebeği Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı kuruluş yıldönümü şahsımda kutluyor, bu şerefli üniformalar altında verdiğiniz hizmetten ötürü şükranlarımı sunuyor, sizi ve kıymetli ailelerinizi saygılarımla selamlıyorum” dedi.

AKTAŞ: “ÖZVERİYLE ÇALIŞAN TÜM MESAİ ARKADAŞLARIMA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaşise tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin huzur ve güvenliğinin sağlanması için görevini büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getiren Emniyet Teşkilatımız, 176’ncı yılına erişmenin gurur ve onurunu yaşamaktadır. Hiç şüphe yok ki bundan sonra da milletimizin desteği duası ve sevgisini yanınızda hissederek yüksek disiplin ve görev aşkıyla ülkemizin dört bir tarafında huzur ve güvenin timsali olmaya devam edeceğiz. Bu başarıda pay sahibi olan ve görevini layıkıyla yerine getiren değerli mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından ötürü teşkilatım ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Ailenizle birlikte sağlık ve esenlik dilerken, yeni görevleri aynı heyecan, aynı azim ve aynı şevkle yerine getireceğinize yürekten inanıyorum. Cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası ve milletimizin güven ve huzuru için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” (Zehra Beyza Güler)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER