TEMiZ ENERJi iÇiN iLK ADIM

ürkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından 24-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Rüzgar veya Güneş Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi Kurmak Üzere Yapılan Önlisans Başvurularına İlişkin Yarışma Yönetmeliği” kapsamında başvuruları alınan Rüzgar Elektrik Santrali (RES) yarışmaları sonuçlandı.

TEMiZ ENERJi iÇiN iLK ADIM

 

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından 24-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Rüzgar veya Güneş Enerjisine Dayalı Üretim Tesisi Kurmak Üzere Yapılan Önlisans Başvurularına İlişkin Yarışma Yönetmeliği” kapsamında başvuruları alınan Rüzgar Elektrik Santrali (RES) yarışmaları sonuçlandı. 
Kastamonu, Çorum ve Sinop’un bulunduğu 23 No’lu Bağlantı Bölgesi’ne kurulması planlanan 70 MW’lık kapasiteli toplam 26 projenin bulunduğu yarışmayı en düşük teklifi yapan 5 Ekores Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi Kozcu ve Res Anatolia Holding Anonim Şirketi kazandı.
Buna göre ilimizde 23 No’lu Bağlantı Bölgesi’nde yapılacak olan 26 projenin 3’ü Kastamonu’ya, 11’i Çorum’a ve 12’si ise Sinop’a kurulacak. İlimizde yapılması planlanan RES’ler sırasıyla Kastamonu, Taşköprü ve Doğanyurt’a inşa edilecek. İlimizde faaliyet gösterecek olan bu RES’lerle 121,1 MW elektrik üretilecek. 
Serkan Horuz
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER