Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Teknokent'in temeli atıldı

KASTAMONU Üniversitesi'nde (KÜ) Teknokent İdare Binası ve Kuluçka Merkezinin temeli törenle atıldı

21 Aralık 2020 Pazartesi 11:11
Teknokent'in temeli atıldı
 

KASTAMONU Üniversitesi'nde (KÜ) Teknokent İdare Binası ve Kuluçka Merkezinin temeli törenle atıldı. Temel atma töreni öncesinde Kastamonu Teknokent Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Teknokent’in çalışmaları hakkında sunumunun yapıldığı toplantıda, İdare ve Kuluçka Merkezi binası ile yeni dönem faaliyetleri görüşüldü.

Toplantıda konuşan KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal; “Üniversitemiz son zamanlarda yaptığı atılımlar ve bilimsel çalışmalarla adından sıkça söz ettirmektedir. Bu çalışmalar gerek ulusal gerekse uluslararası camia da yer bulmaktadır. Araştırma geliştirme faaliyetleri yürütülen bu alanlardaki çalışmalara ve elde edilen başarılara baktığımız zaman, şüphesiz ki disiplinli ve metodolojik çalışmanın bir sonucu olduğunu görmekteyiz.  Ancak bu çalışmalar ve geliştirme faaliyetleri yeterli ekipman ve uygun fiziki koşullar sağlandığında daha verimli ve daha sürdürülebilir hale gelecektir. Bugün burada da yeni fikirlere ve ufkumuzu genişletecek bilimsel çalışmalara, bölgesel, ulusal ekonomiye katkı sağlayacak, atılım ve işbirliklerine kapılarını açacak olan Teknokentimizin temelini atmak için toplandık. Bilişim teknolojilerinden yapay zekâya, veri üretiminden güvenliğine, eğitim, savunma, sağlık, kısacası araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütülebilecek her alanda öncü olmak için çıktığımız bu yolda, çalışmalarımıza ivme kazandıracak olan temel atma törenimizin Üniversitemize, İlimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, merkezimizin açılış töreninde görüşmek temennisiyle, burada bilime, teknolojiye, üretime katkı sağlayan tüm akademik personelimize, öğrencilerimize ve sektör temsilcilerine kolaylıklar diliyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

TEKNOKENT YÜZDE 100 DOLDU

Yönetim kurulu toplantısında alınan karar ile mevcut prefabrik binanın tamamı Ar-Ge firmalarına kiralanmış oldu. Bu kararla Kastamonu Teknokent fiilen yüzde 100 doluluğa ulaşmış oldu. Toplantının ardından Kuzeykent Kampüsünde bulunan Teknoloji Geliştirme Bölgesi alanındaki Kastamonu Teknokent İdare Binası ve Kuluçka Merkezi binasının temeli protokol üyeleri tarafından dualar eşliğinde atıldı. Halihazırda 720 metrekarelik prefabrik binasında tam kapasiteyle hizmet veren Teknokent, ilk etapta 10 dönümlük alanda temeli atılan bina ile 5 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olacak. İdare Binası ve Kuluçka Merkezinin 2021 yılı sonundahizmete geçmesi planlanıyor. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ile yapılacak fizibilite çalışması ile bu alanın 100 dönüme çıkarılması hedefleniyor.

Temel atma törenine Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Teknokent Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük, Kastamonu Teknokent Genel Müdürü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, iş insanları Hüseyin Avni Üster ve Tuncay Yılmaz ile Teknokent Genel Kurul Üyeleri Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Dursun Ergin, KÖY-KOOP Başkanı Erol Akar, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Şekercioğlu katıldı. (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler: Teknokentin Temeli Atıldı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV