TEK VATAN, TEK BAYRAK, TEK DEVLET, TEK MİLLET ÜLKÜSÜ REHBERİMİZ OLACAK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4’üncü yıl dönümünde Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)’nda Şehitler Anıtı açıldı. Açılış Töreni’ne katılan Vali Avni Çakır, “15 Temmuz Demokrasi Günü ve Milli Birlik Gününü unutmadığımızı, gelecek nesillere de kökleşerek aktarmanın bir borcumuz olduğunu tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.

TEK VATAN, TEK BAYRAK,  TEK DEVLET, TEK MİLLET  ÜLKÜSÜ REHBERİMİZ OLACAK

 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4’üncü yıl dönümünde Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)’nda Şehitler Anıtı açıldı. Açılış Töreni’ne katılan Vali Avni Çakır, “15 Temmuz Demokrasi Günü ve Milli Birlik Gününü unutmadığımızı, gelecek nesillere de kökleşerek aktarmanın bir borcumuz olduğunu tüm dünyaya göstereceğiz” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Şehitler Anıtı Açılış Töreni, PMYO Müdürü Ömer Sülün’ün konuşmasıyla devam etti.

SÜLÜN: 16 ŞEHİDİMİZİN İSİMLERİNİ

YAŞATABİLMEK İÇİN ANIT YAPTIRDIK

PMYO Müdürü Ömer Sülün, yaptığı konuşmada: “Okulumuzun kurulmasına İçişleri Bakanlığımızca 01.09.1997 tarihde onay verildi. Okulumuz şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta Gölköy’de hizmet vermiştir. Yüksekokulu’muz şu an ki binasına 25.08. 2010 tarihinde taşınmış, ardından eğitim-öğretime başladı. Yüksekokulumuzdan bugüne kadar 5 bin 462 öğrenci mezun edilerek, teşkilatımızın saflarına katılmışlardır. Bu mezun verdiğimiz öğrencilerden 16’sı farklı tarih ve yerlerde görevi başında şahadet mertebesine ulaşmışlardır. Milletimizin güvenliği ve devletimizin bekası için toprağa düşen 16 şehidimize olan borcumuzu bir nebze olsun ödeyebilmek ve isimleri yaşatabilmek  için Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO)’nda Şehitler Anıtı’nı yaptırmış bulunuyoruz. Olmasını istemediğimiz en son şeydir bu sayının artması. Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında tüm millet olarak meşru otoriterin emrinde, milli idarenin yanında hareket ederek Türk demokrasi tarihine altın harflerle geçecek, destansı kahramanlıklar sergileyerek toprağa düşeni toplumumuzun her kesiminden 251 şehidimizin aziz hatırlarını yaşatmak için okulumuzun idari binası girişinde şehitlerimizin isimlerin yer aldığı köşe hazırlandı” ifadelerini kullandı.

VALİ ÇAKIR:  MÜCADELE BÜYÜK BİR KARARLILIKLA DEVAM ETTİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün öneminden bahsederek konuşmasına başlayan Vali Avni Çakır ise, “4 sene önce bugün bu memleketin bağrından yetişmiş aziz ordumuzun üniformasını giyen bir grup hain tarafından devletimize, birliğimize, bütünlüğümüze, bayrağımıza hain bir kalkışma gerçekleşti. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardı, bu memleketin yetiştirdikleri gerçek vatan evlatları, kahraman ordumuz ve aziz milletimiz bu darbe teşebbüsüne, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara koşarak bir ve bütün olarak ‘dur’ dedi. Yıllarca devletin kendisine sağlamış olduğu imkanları kullanan ve sinsice devletimizin tüm birimlerine sızan, hain FETÖ terör örgütü, bu milletin ve devletin aziz evlatları tarafından kararlı bir şekilde tasfiye sürecine uğradı. Bu mücadele şu ana kadar büyük bir kararlılıkla devam etti. Bundan sonra da devam edecek, bunun en büyük takipçileri varlığını, görevini aziz millete adamış kamu görevlileri olarak sürdüreceğiz. Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da kutlayacağımız etkinlikler 15 Temmuz Demokrasi Günü ve Milli Birlik unutmadığımızı gelecek nesillere de kökleşerek aktarmanın bir borcumuz olduğunu da tüm dünyaya göstereceğiz.

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulunda görev almış, canını feda etmiş, şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizin anısına Okul Müdürümüzün üstün gayretleriyle bir anıt açılışı gerçekleştireceğiz. Aziz ruhlarına bir nebze olsun fatihe gönderme imkanı sağlamış olacağız.

“HER TÜRLÜ YAPI, OLUŞUM HEDEF KİTLEMİZ OLACAK”

Genç polis arkadaşlarım, buradaki eğitimlerini tamamlayıp aziz milletimizin huzur ve refahı, devletimizin bekası için göreve gideceksiniz. Burada aldığınız eğitim, her zaman sizin rehberiniz olacak. Sizin tek bir rehberiniz var; Türkiye Cumhuriyet’i Anayasası ve onun kanunları, parlamento ve Cumhurbaşkanlığı. Bunun dışındaki her türlü yapı, oluşum kesinlikle bizim hedef kitlemiz olacak. Bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet ülküsü daima şiarımız ve rehberimiz olacak. Ebediyete intikal etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Şehitler Anıtı’nın açılış kurdelesi kesildi.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER