"Tedbirlerin afetlerden önce alınması gerekiyor"

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, sel felaketinden en çok etkilenen Bozkurt ilçesine gelerek afet bölgesinde incelemelerde bulundu

"Tedbirlerin afetlerden önce alınması gerekiyor"

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, sel felaketinden en çok etkilenen Bozkurt ilçesine gelerek afet bölgesinde incelemelerde bulundu.

Genel Başkan Fatih Erbakan, dün Bozkurt ilçesinde afetin ardından yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Erbakan, afet bölgesinde yürütülen çalışmaları koordine eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Soylu'dan aldığı bilgilerden dolayı memnun olduğunu dile getiren YRP Genel Başkanı Erbakan, "İnşallah bundan sonra daha sorumlu daha tedbirli oluruz, afetler gerçekleşse dahi böyle büyük kayıplar yaşamayız" ifadesini kullandı.

"ÇOK HUMMALI, CİDDİ DERECEDE BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR"

Bozkurt halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Erbakan; “Selden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun Bozkurt’u, Sinop Ayancık’ı ve tüm selden etkilenen bölgelerdeki insanlarımızı rabbim bir an evvel inşallah selamete çıkarsın. Tabi ki bu doğal afetler dönem dönem oluyor ve bundan sonra da olacak. Bizim inancımıza göre tedbire teselsül farzdır. Gerekli tedbirlerin alınması gerekir, afetlerden önce bu tedbirlerin yapılması ve yerine getirilmesi son derece önemli.  En büyük sorumluluk yetkililer ve devlete düşüyor. Bir diğer önemli konuda, afet sonrası yaraların sarılması ile ilgili yapılacak işler. Tabi ki gönüllü kuruluşlarımız da çaba sarf ediyorlar, fakat asıl gücü devletin ortaya koyması gerekir. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu beyden bilgileri aldık, aldığımız bilgilere memnun olduk. Çok hummalı, ciddi derecede bir çalışma yürütülüyor ve maddi kayba uğrayan özellikle esnafımızın bu kayıpları çok büyük oranda karşılandığı söyleniyor. Bu şekilde olmasını bizde temenni ederdik, inşallah bu maddi kayıplar ve hasarlar biran evvel devletinde gücüyle, desteğiyle ortadan kaldırılır, karşılanır ve biran evvel bu yaralar sarılır. Bundan sonra bu gibi afetler; yangın, deprem, sel olsun tedbirlerimizi almamız lazım çünkü inancımızın da gereğidir. Tedbir almazsak yaşananlardan sorumlu oluruz. İnşallah bundan sonra daha sorumlu daha tedbirli oluruz, afetler gerçekleşse dahi böyle büyük kayıplar yaşamayız”dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER