TEDAŞ kurmaylarından kesinti incelemesi

TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Zafer Turut, Kastamonu’ya bağlı bazı köylerde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanan elektrik kesintileri sonrası bölgeye geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığını temsilen Vali Avni Çakır’ı ziyaret eden Turut, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, dağıtım şirketi yetkilileriyle görüştü.

TEDAŞ kurmaylarından kesinti incelemesi
banner72

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Zafer Turut, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının talimatıyla TEDAŞ Yatırımlar Dairesi Başkanı Yakup Avan ve beraberindeki heyetle birlikte Kastamonu’ya geldi. Turut, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. (Başkent EDAŞ) sorumluluk alanında bulunan Kastamonu’nun bazı köylerinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili olarak bölgedeki yetkililerden bilgi alarak, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

VALİ ÇAKIR’DAN BİLGİ ALINDI

Vali Avni Çakır’ı makamında ziyaret eden Turut ve beraberindeki heyet, Çakır’dan bölgede yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı. Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Turut, yapılan çalışmalara verdiği destekler dolayısıyla Vali Çakır’a teşekkür etti.

Turut; “Bölgede olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanan elektrik kesintileri hakkında bilgi almak ve çalışmaları yerinde incelemek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının talimatıyla burada bulunuyoruz. İlk olarak sayın Valimizi ziyaret ederek kendisinden yaşanan sorunlar hakkında bilgiler aldık. Sayın Valimiz, kesintilerin sona erdirilmesi noktasında her türlü desteği veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

TURUT, BAŞKENT EDAŞ YETKİLİLERİYLE BULUŞTU

Sahada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Turut, sorunların çözümü ve vatandaşların bir daha aynı sıkıntıyı yaşamaması için gerekli önlemlerin alınması adına, bölgede elektrik dağıtımından sorumlu olan Başkent EDAŞ’ın Kastamonu Operasyonlar Müdürü Ramazan İşaret ve diğer yetkilileriyle de bir araya geldi. Turut, “Bölgede elektrik dağıtımıyla ilgili sorunların hızlı tespiti, çözümü ve birimler arasında yapılacak iş birliği hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Elektrik dağıtımının kesintisiz bir şekilde sürdürülebilirliği yaklaşımının kendileri için en önemli hedef olduğunu da belirten Turut, “Bu açıdan bölgede yaşanan ve yaşanabilecek sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması konusunda her türlü diyaloğa açığız” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER