banner38

banner46

banner47

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Taşköprülü Sibel Oflas’ın yakalandığı hastalığın çaresi yok DÜNYADA SADECE 250 KiŞiDE VAR!

Taşköprü ilçemizde ikamet eden bir çocuk annesi Sibel Oflas, dünyada sadece 250 kişide görülen bir deri hastalığına yakalandı. 8 yaşından bu tarafa bu hastalıkla mücadele ettiğini söyleyen Sibel Oflas, “Sol kulağımın yarısı alındı, rahmim alındı, yüzümün bir kısmı kesildi sıra parmaklarıma geldi. Ama ben çocuğum için yaşamak istiyorum” dedi.

21 Aralık 2016 Çarşamba 10:23
Taşköprülü  Sibel Oflas’ın yakalandığı  hastalığın çaresi yok DÜNYADA SADECE 250 KiŞiDE VAR!
 


Taşköprü ilçemizde ikamet eden bir çocuk annesi Sibel Oflas, dünyada sadece 250 kişide görülen bir deri hastalığına yakalandı. 8 yaşından bu tarafa bu hastalıkla mücadele eden Sibel Oflas, Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde uzun süre tedavi gördü.
Çok nadir görülen hastalığı nedeniyle vücudunun her yanında yaralar oluştuğunu, uzuv kaybı yaşadığını söyleyen Oflas, “Sol kulağımın yarısı alındı, rahmim alındı, yüzümün bir kısmı kesildi sıra parmaklarıma geldi. Tedavi sürecinde, genetik virütik bir deri hastalığına yakalandığımı öğrendim. Kullandığım ilaç artık işe yaramıyor. Ancak ben mücadelemi sürdürüyorum. Çünkü 16 yaşındaki kızım için yaşamak istiyorum" dedi.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Prof. Dr. Erkan Alpsoy, hastalığın ülkemizde ve dünyada görülürlüğünün pek sık olmadığını söyleyerk, “Hastalığın kesin tedavisi yok. Belki ilerleyen yıllarda gen tedavilerinin devreye girmesiyle kesin tedavi edebiliriz” diye konuştu.            (Haber merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV