'Taşköprü tekrar yeşermeye başladı'

Tarım Sektörü Paydaş toplantısına katılmak üzere Kastamonu’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi

'Taşköprü tekrar yeşermeye başladı'

Tarım Sektörü Paydaş toplantısına katılmak üzere Kastamonu’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. İl Başkanlığında açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, Taşköprü'de geçtiğimiz aylarda yaşanan yangının ardından bölgenin tekrar yeşermeye başladığını söyledi.

 “BUGÜN TAŞKÖPRÜ TEKRAR YEŞERMEYE BAŞLADI

Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleşen yangını anımsatan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Marmaris’te bir yangın oldu. Allah rahmet eylesin bir kardeşimiz, orman işçimizi orada şehit verdik. Cenazesini birlikte ailesiyle kıldık. Ailesi son derece orman teşkilatını iyi bilen, çok düzgün çok iyi niyetli insanlar. Şimdi bu şehidimizin henüz cenazesi yeni toprağa verilmiş, daha 7’si çıkmadan başladılar dediler ki orayı bilerek yaktılar. Yahu bu kadar izansızlık, bu kadar yalancılık olamaz. Tutturdular zamanında bir kontrollü darbe lafını çıkardılar şimdi de akıllı yangın diye bir laf çıkardılar. Yahu yangının akıllısı olur mu? Yangının ancak akılsızı olur. Akılsız bir adam orada çıkartmıştır, akılsız bir şekilde çıkmıştır. Ondan sonra bizler onu söndürme gayreti ve çabası içerisine gireriz. Anayasa’nın 169. Maddesi diyor ki orman alanları daraltılamaz. Bunu en iyi Kastamonulu hemşerilerim bilir. Bir ağacı kes bakalım adamı ne yaparlar. Ormandan izinsiz iki tane kozalak al bakalım ne oluyor. Türkiye’de en iyi korunan topraklar orman alanlarıdır. En iyi korunan topraklara dahi böyle bir yalan atabiliyorlar, böyle bir söylemde bulunabiliyorlar. Ben şehidimizin henüz 7’si çıkmadan bu yalanları ve bu iftiraları atanları Allah’a havale ediyorum. Orman alanlarını daraltmak mümkün değil. Yanan alanların hepsi ilk dikim zamanında tekrardan ağaçlandırılır. Taşköprü’de bir yangın yaşadık. Taşköprü’de yanan alanlar, ilk dikim zamanında müsait olduğunda hemen biz bu dikimleri gerçekleştirdik. Bugün Taşköprü tekrar yeşermeye başladı. Tüm Türkiye’nin her yeri için bu geçerlidir. Nerede orman var ise orası orman olmaya devam edecektir.”

ÇELİK; “BAKANLIĞIMIZ KASTAMONU’MUZA TÜM HİZMETLERİ GÖTÜRÜYOR”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kastamonu’ya vermiş olduğu desteklerden ötürü Pakdemirli’ye teşekkür etti. Bakanlığın Kastamonu’nun köylerine varana kadar hizmet götürdüğünü ifade eden Metin Çelik, “Gerek kırsal kalkınma destekleri, gerek diğer tarımsal destekler alanında yine barajlarımız, göletlerimiz, dere ıslahlarımız yani Kastamonu’muza köylerimize varana kadar tüm hizmetleri bakanlığımız götürüyor, götürmeye de devam ediyor. Toplantıda yaptığınız açıklamada devam eden projeleri, proje safhasında olan işlerimizi, planlanan işlerimizi tek tek saydınız. İnşallah hep birlikte sizlerin büyük desteğiyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha öncekilerinde olduğu gibi bu projeleri de hayata geçirmek nasip olacaktır. Tabii teşkilatımız da bu konuda gerçekten kenetlenmiş durumda, öyle düşünüyoruz, öyle görüyoruz. Tüm ilçelerimiz hem yapılan yatırımları hem diğer yapacağımız işleri halkımıza anlatmak konusunda seçmenlerimize anlatmak konusunda kararlılık içersindeyiz” ifadelerini kullandı.

ÜNLÜ; “ONLAR YALAN KONUŞMAYA DEVAM EDİYORLAR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de yangın helikopteri konusunda CHP Milletvekili Hasan Baltacı’ya yüklendi. Ünlü, şu ifadeleri kullandı;  “Son dönemde özelikle uzun zamandır milletvekillerimiz ile birlikte sizlerden ilimiz için istemiş olduğumuz yangın helikopterimiz vardı, bu yangın helikopterimiz ile ilgili burada farklı söylemlerde bulunanlar oldu. CHP Milletvekili Hasan Baltacı helikopteri ben getirdim dedi, biz hizmet etmeye devam ediyoruz, onlar yalan konuşmaya devam ediyorlar. Onların işi, yalan konuşmak, yalan siyaseti üretmek; bizlerin hedefi, sizlerin hedefi büyük, büyüklerimizin Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki kadrolarının tamamının hedefi gerçekleri hayata geçirmek, gerçekleri konuşmak, bizde gerçekleri konuşmaya, hizmet etmeye, İnşallah ilimiz için ülkemiz için hep beraber devam edeceğiz. Onlar yalan konuşmaya devam etsinler, demiştik ki ancak onlar oyuncak helikopter alır demiştik evet geçen gün CHP İl Başkanı oyuncak helikopteri almış. Biz biliyorduk onların oyuncak helikopter alacağını, almışlar, hayırlı uğurlu olsun oyuncak helikopterleri. Ama Sayın Bakanımızın bu konuda gerçekten Kastamonu’muza ciddi olarak destekleri oldu ve Sayın bakanımız gelmeden 2-3 gün önce de helikopterimiz Taşköprü ilçemize konuşlandı, ilimize geldi. İnşallah Rabbim afetlerden, yangınlardan, kazalardan belalardan ilimizi ülkemizi muhafaza eylesin diyorum.”

PAKDEMİR’Lİ MHP İL BAŞKANLIĞINI DA ZİYARET ETTİ

Bakan Pakdemirli, buradaki ziyaretinin ardından MHP Kastamonu İl Başkanlığını da ziyaret etti. Ziyarette İl Başkanı Emin Çınar ile görüşen Bakan Pakdemirli, Cumhur İttifakı ile ilgili istişarelerde bulundu. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER