Taşköprü İtfaiyesi’nden 2021 raporu

Taşköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 2021 yılı faaliyet raporunu yayınladı. İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2021 yılında 166 olaya müdahale edildiği açıklandı.

Taşköprü İtfaiyesi’nden 2021 raporu
banner72

İtfaiye Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl 20 adet bina yangını, 3 adet iş yeri (Fabrika-Atölye) yangını, 11 adet araç yangını, 5 adet orman yangını, 61 adet çöp ve anız yangını, 5 adet kuruluk, kömürlük ve samanlık yangını, 9 adet trafik kazası, 23 adet kurtarma operasyonu, 10 adet baca yangını, 6 adet diğer yangınlar ve 13 adet komşu il ve ilçelerde meydana gelen sel ve yangın olaylarına müdahale edildi.

Kurtarma operasyonlarında ise 7 adet vatandaş mahsur kaldıkları yerden kurtarılırken, 16 adet kedi köpek ve benzeri hayvan da mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı. Bunların yanında; ilçede faaliyet gösteren 28 işyeri yangın güvenliği açısından denetlendi ve özel ve kamu kurumlarına ait bina bacaları yangın güvenliği açısından temizlendi. Kamu kurumları, özel şirketler, kurs ve yurtlar v.b kurum ve kuruluşlarında yangın tatbikatları yapılarak 150 vatandaşa yangın güvenliği açısından eğitimler verildi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER