Taşıması en ağır yük

TÜM dünyayı etkisi altına alan korona virüs (kovid-19) salgını, tüm iş kollarını etkilediği gibi, zaten zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan gündelik işçilere de büyük bir darbe vurdu

Taşıması en ağır yük

 

SALGIN HERKESİ ETKİLEDİ AMA, “GÜNDELİK İŞÇİLERİ” TAMAMEN YIKTI

Taşıması en ağır yük

TÜM dünyayı etkisi altına alan korona virüs (kovid-19) salgını, tüm iş kollarını etkilediği gibi, zaten zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan gündelik işçilere de büyük bir darbe vurdu. Yaklaşık bir yıldır devam eden salgın sürecinde birçok işyeri kapanırken, hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve ailelerini yalnızca günlük kazandıkları yevmiyelerle geçindiren gündelik işçileri, bugünlerde daha da artan geçim endişesi ve hayat şartlarından kaynaklı sıkıntıları dile getirdi.

“NE KADAR ÇABA SARF EDERSEK EDELİM YETMİYOR”

Nasrullah Köprüsü karşısında bulunan Hüsnü Açıksöz Anıtı önünde iş bekleyen gündelik işçileri adına sıkıntıları anlatan Necati Karabıyıkoğlu; “Pandemi sürecinde çoğu işyerleri kapattı. İnşaat sektörü neredeyse tamamen durdu. Başka bir gelir kaynağı olmayan bizlere yaklaşık 7 ay önce devletimiz tarafından bin lira yardım yapıldı. Ancak daha sonra herhangi bir yardım alamadık. Ayda bir iş çıkarsa gidiyoruz, yoksa o da yok. Ev kirası, elektrik, su, ısınma, gıda gibi birçok giderimiz var ve biz bu sıkıntılarla yüz yüze kaldık. Bir iş çıkarsa diye sabahtan akşama kadar soğuk havada dışarıda bekliyoruz. Çoluk çocuğumuza, ailemize bir ekmek götürebilmek için çabalayıp duruyoruz. Fakat ne kadar çaba sarf edersek edelim yetmiyor. Çaldığımız kapılardan elimiz boş dönüyoruz. Devletimizin bizlere sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi. (Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER