Tarım ve Orman, 'dört çekecek'

KASTAMONU Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne IFAD’ın finansörü olduğu Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında 6 adet 4 çeker araç tahsis edildi

Tarım ve Orman, 'dört çekecek'

 


KIRSAL DEZAVANTAJLI ALANLAR KALKINMA PROJESİ KAPSAMINDA:

Tarım ve Orman, 'dört çekecek'

KASTAMONU Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne IFAD’ın finansörü olduğu Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında 6 adet 4 çeker araç tahsis edildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü araç deposunda, proje kapsamında temin edilen araçların tanıtımı yapıldı.

Programda konuşan Vali Avni Çakır, Kastamonu’nun, Avrupa Birliği projelerinden en fazla faydalanan illerden biri olduğu belirterek, “Amacımız modern şartlarda, olumlu şartlarda çiftçimize, köylümüze, vatandaşımıza her türlü tarımsal, zirai, hayvansal ihtiyaçlarını gidermek adına en iyi şartları sunmak. Bu kapsamda projelerimizin takibi çok önemli, IFAD projesi kapsamında 6 adet araç ilimize tahsis edildi. İnşallah bu projelerin hizmete alınması noktasında, takiplerimizi ve denetimlerimizi sürdüreceğiz. Araçların kazasız, belasız hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

ÖNLEM: “İLİMİZE YENİ PROJELER DE KAZANDIRACAĞIZ”

Proje ile ilgili bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem ise araçları teslim alıp Kastamonu’nun hizmetine sunduklarını ifade etti. Projeyne başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Önlem; “Bu projenin ilimize kazandırılmasında eneği geçen başta sayın Valimiz olmak üzere tüm siyasi parti temsilcilerimize ve işin mutfağında özverili bir şekilde çalışan mesai mefhumu gözetmeden projenin hayata geçmesi işim emek harcayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaklaşık bir ay önce yine bu projemiz kapsamında 50 çiftçimize yem karam makinesi desteği sunduk ve işlemlerimizi tamamladık. Önümüzdeki günlerde inşallah sırasıyla; sulama projeleri, sütün altyapısının genişletilmesi ve modernizasyonu, hayvan pazarları, kesimhaneler, meyve ve sebze pazarlarının yapımı ile ilgili çalışmalarımıza aralıksız olarak devam etmekteyiz. Bu projeleri de ilimize kazandıracağız” diye konuştu.

Programa; Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem ve kurum personelleri de katıldı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER