banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Eylül 2019 Pazar

Tapu ve Kadastro 19. Kastamonu Bölge Müdür Vekili Seydi Kaya 26 ÜLKENİN TAPU KAYDI ARŞİVLERİMİZDE

Kastamonu Tapu ve Kadastro 19. Kastamonu Bölge Müdürlüğü, 172. Kuruluş yıldönümünde Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önünde tören düzenledi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:41
 Tapu ve Kadastro 19. Kastamonu Bölge Müdür Vekili Seydi Kaya  26 ÜLKENİN TAPU KAYDI ARŞİVLERİMİZDE

Kastamonu Tapu ve Kadastro 19. Kastamonu Bölge Müdürlüğü, 172. Kuruluş yıldönümünde Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önünde tören düzenledi.

Tapu ve Kadastro 19. Bölge Müdürlüğü’nün çelengini anıta Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya koydu, ardından da saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.

Bölge Müdür Vekili Seydi Kaya yaptığı açıklamada: “İki asra yakın bir zamandan bu yana, vatandaşlarımızın güveninin ve mülkiyetinin teminatı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatımızda 20 bine yakın personelimiz, 24 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz, 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 9 milyona yakın işlem hacmi ile yılda yaklaşık 25 milyon vatandaşımıza hizmet sunan ve 2018 yılı boyunca 8,9 milyon işlemden 11 milyar 291 milyon liraya gelir sağlanmış ve bugün 172. Kuruluş yıldönümünü kutlayan köklü bir kurumdur.

Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider kurum olma vizyonumuzla vatandaşlarımıza 172 yıllık tecrübesiyle mülkiyet ve buna ilişkin hakların tesisi ile görevli olan kurumumuz, özellikle son dönemlerde teknolojik altyapısını güçlendirmesi ile sunduğu hizmet kalitesini sunmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız e-devlet portalı üzerinden ulaşabildikleri Web-Tapu sistemi sayesinde, artık Tapu Müdürlüklerine gitmeden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde işlemlerini yapabilmektedir. Genel Müdürlüğümüz arşivlerindeki belgeler; sadece Türkiye’nin değil geçmişte Osmanlı toprağı olup günümüzde bağımsızlığını kazanan 26 ülkenin de kayıtlarını kapsamaktadır. Bu itibarla sahip olduğumuz arşiv varlığımız, millî olduğu kadar milletlerarası bir önem ve değer de taşımaktadır.

TARBİS Projesi ile 26 ülkeye ait 25 milyon civarında eski harfli tapu kaydının çevirisi yapılmış, 3 milyon pozdan oluşan mikrofilme alma ve dijitalleştirme işlemi gerçekleştirilmiştir, tüm bu çalışmalar yerli ve yabancı çok sayıda araştırmacının hizmetine sunulmuştur. Arşivimizde yaklaşık 700 bin cilt defter, 27 bin fasikül ve 32 bin belge bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 25 bin eski harfli tapu kaydının çevirisi yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

VALİ YAŞAR KARADENİZ’E ZİYARET

Tapu Kadastro Müdürlüğünün 172’inci kuruluş yılı münasebetiyle Tapu ve Kadastro 19. Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya, Kastamonu Tapu Müdürü İbrahim Ünver, Kastamonu Kadastro Müdürü Feridun Hekimoğlu, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’i de makamında ziyaret etti.
Tapu ve Kadastro 19. Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya’dan yıldönümü etkinlikleri hakkında bilgiler alan Vali Karadeniz ise, yaptığı açıklamada; “Devletimizin temel taşlarından olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 172. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bizleri ziyaret eden Tapu ve Kadastro 19. Bölge Müdür Vekili Seydi Ahmet Kaya ve değerli mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Kastamonu Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğümüze çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Elif Kural Keşkekoğlu

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV