“Tam kapanma, önemli ve yerinde bir karar”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, 17 günlük tam kapanma süreci ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu

“Tam kapanma, önemli ve yerinde bir karar”

MÜSİAD KASTAMONU BAŞKANI AHMET SEVGİLİOĞLU;

Tam kapanma, önemli ve yerinde bir karar

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, 17 günlük tam kapanma süreci ile ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

Tam kapanma kararının iş dünyasının geleceği açısından olumlu olacağını düşündüklerini belirten MÜSİAD Başkanı Sevgilioğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Kovid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması amacıyla bayram sonuna kadar uygulanacak tam kapanma kararlarının iş dünyasının geleceği açısından olumlu olacağı kanaati taşımaktayız. İş dünyamızın üretim, ithalat başta olmak üzere kısıtlı ve endişeli çalışma ortamlarının tam kapanma dönemi sonrasında normale dönmesi ve piyasa hareketliliğinin maksimum seviyeye çıkması açısından önemli ve yerinde bir karar olarak görmekteyiz. Bu süreç virüsün bulaş riskini ve yayılma hızını düşürecek, hayatımız normal seyrine dönecek ve buna paralel olarak da iç ve dış ticaretimiz olması gereken hareketliliğe kavuşacaktır. 29 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki kapanma döneminde vatandaşlarımızın alınan kararlara ve korona virüs tedbirlerine uymada azami gayreti göstereceklerine inancımız tamdır.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER