Taksilerde denetimler artacak

Kastamonu Valiliği, ticari taksilere yönelik denetimlerin arttırılacağını, şehirler arası otobüslerdeki gibi ticari taksilerde de sivil personeller ile denetimlerin gerçekleştireceğini bildirdi

Taksilerde denetimler artacak

Kastamonu Valiliği, ticari taksilere yönelik denetimlerin arttırılacağını, şehirler arası otobüslerdeki gibi ticari taksilerde de sivil personeller ile denetimlerin gerçekleştireceğini bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, taksilerde kısa mesafe ve trafik yoğunluğu gibi nedenlerle yolcunun alınmamasına ilişkin şikayet ile konunun denetimlerde tespiti halinde güvenlik birimleri yolcunun mağduriyetini gidereceği ifade edildi.

YOLCU ALMAYAN TAKSİ TRAFİKTEN MEN EDİLECEK

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında yolcuların mağduriyetinin giderilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda yolcu taksiye bindirilecek, yolcuyu almamakta ısrar eden taksi şoförleri hakkında ilgili oda ve belediye ile koordinasyon dahilinde gerekli yasal işlem yapılacak. Ticari taksi denetimleri artırılarak şehirlerarası otobüslerde uygulanan sivil personel denetimleri ticari taksiler için de uygulanacak. Polis ekiplerince ticari taksilerin yolcuyu almadığının tespit edilmesi halinde yolcu ticari taksiye bindirilecek, almamakta ısrar eden ticari taksilere de trafikten men dahil yasal işlem yapılacak. Taksi yolcularının yaşadıkları mağduriyetler hakkında şikayetlerini ulaştırabilecekleri mecralar (belediyeler, esnaf odası vb.) ile ilgili iletişim bilgileri kamuoyu ile paylaşılacak. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER