Süre azalıyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda İl Koordinatörlüğü tarafından, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Mimarlar Odası (MO) işbirliği ile IPARD II-3. Çağrı dönemi ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Süre azalıyor

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kastamonu İl Koordinatörlüğü toplantı salonunda İl Koordinatörlüğü tarafından, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ve Mimarlar Odası (MO) işbirliği ile IPARD II-3. Çağrı dönemi ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İMOKastamonu Temsilcisi Müjgan Alagöz ve MO Kastamonu Temsilcisi Nuray Yücel ile İMO, MO üyeleri ve danışman firma temsilcileri toplantıya katılım sağlarken, Yerinde Kontrol Birim Amiri Görkem Dalkıran ve Kıdemli Yerinde Kontrol Uzmanı Salih Gökbel tarafından gerçekleştirilen sunumlarda, daha önceki çağrı dönemlerinde edinilen tecrübeler katılımcılar ile paylaşıldı ve yeni çağrı döneminde özellikle hayvancılık işletmelerinin tasarımları, uygulamalar ve maliyetlerin nasıl düşürülebileceği konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan TKDK Kastamonu İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, yaptığı açıklamada, “Kurumumuz tarafından küçük ve orta ölçekli hayvancılık işletmeleri desteklenmekte olup, özellikle düşük maliyetli projelere sıralama kriterlerinde daha fazla puan verilerek öncelik tanınmaktadır. Başvuru sahipleri, danışmanlar, mimar ve mühendis arkadaşlar bu hususa dikkat etmelidir” dedi.

IPARD II- 3. Çağrıya yönelik başvuruların sunulması için az bir süre kaldığını belirten Kuyulu, “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) Tedbiri yani arıcılık, bitkisel üretim, katma değerli ürünler, el sanatları, su ürünleri, kırsal turizm, makine parkları ve yenilenebilir enerji alanlarındaki proje başvuruları 12 Şubat 2018 Pazartesi kabul edilmeye başlanacak, başvuru paketleri 15 Mart Perşembe gününe kadar TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü’ne teslim edilecektir. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) Tedbirinde sunulacak olan hayvancılık tesislerine yönelikprojeler için ise başvuru başlangıç tarihi 1 Mart Perşembe, başvuru paketlerinin son teslim tarihi ise 5 Nisan 2018 Perşembe’dir” diyerek proje yapmayı düşünenleri TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü’ne davet etti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER