Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’dan destek sözü 18 MİLYON TL İLAVE ÖDENEKLE TIP FAKÜLTESİ AÇILACAK

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, dünkü Kastamonu ziyaretinde Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde incelemelerde bulundu. Ağbal, incelemenin ardından Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 2019 yılı içerisinde tamamlanması için destek vereceklerini söyledi.

Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’dan destek sözü  18 MİLYON TL İLAVE ÖDENEKLE TIP FAKÜLTESİ AÇILACAK
banner72

 

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, dünkü Kastamonu ziyaretinde Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde incelemelerde bulundu. Ağbal, incelemenin ardından Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 2019 yılı içerisinde tamamlanması için destek vereceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki incelemelerinde Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, ilgili kurum amirleri ve STK temsilcileri de eşlik etti.

AYDIN: 18 MİLYON TL İLAVE ÖDENEKLE BİNAMIZ BİTECEK

İncelemelerin ardından Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın; “Tıp Fakültesi şehirdeki üniversite olarak üçüncü kampüsümüzdür. Burası 330 dönümlük bir alandır. Tıp fakültesi öğrencileri şu anda 1 ve 2’nci sınıflar Ankara’da okuyorlar. İnşallah eğitim ve öğretim binamız tamamlanırsa biz buraya eğitim ve öğretimi taşıyacağız. Şu anda 15 öğretim üyesi, 1 asistanımız var. 10 tane daha öğretim üyesi alacağız. Ayrıca Tıp Fakültesi’nde 32 tane personelimiz var. Tıp fakültesi öğrencilerimizin Kastamonu’ya gelebilmesi için tamamlanması gereken binamıza 18 Milyon TL ilave ödenek gerekiyor. 4 milyon 200 bin TL civarında bir ödeme yapıldı. 2019 bütçesinden 5 milyon 992 bin TL geldi. 18 milyon TL ilave ödenekle de inşallah bu binamız sadece bitmek ile kalmayacak eğitim ve öğretime hazır hale gelecek. Tıp fakültemiz eğitim ve öğretimini Kastamonu’da yapacak. Sayın bakanımızdan istirham ediyoruz ve teşekkür ediyoruz” dedi.

BABAŞ: KASTAMONU HALKI ÜNİVERSİTE HASTANESİNİ BEKLİYOR

Kastamonu’nun önemli bir sorununun çözülmesi için çabaladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise; “Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin çalışmalarını yerinde izliyoruz. Bundan sonra ne şekilde devam edeceğini, ne zaman hızlı bir şekilde sonuçlanacağını valimiz, milletvekillerimiz ve bürokratlarımızla son değerlendirmelerimizi yapacağız. Ben inanıyorum ki Kastamonu halkı bu üniversite hastanesini bekliyor. Çünkü gerçekten ihtiyaç var. Onun için bizler de buradayız. Hep beraber el ele verip bu sene içinde sonlandırmaya gayret gösteriyoruz. Gerçekten halkımızın sağlık açısından şehir dışına gitmeden üniversite nezaretinde sağlık hizmeti alabileceği çok güzel bir üniversite hastanemizin hizmete açılmasından dolayı çok mutlu olduğumuzu ifade ediyorum” diye konuştu.

VALİ KARADENİZ: MÜJDENİZİ VE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ

Tıp Fakültesi’nin Kastamonu açısından gerçekten çok önemli olduğunu söyleyen Vali Yaşar Karadeniz ise; “Kastamonu Tıp Fakültesi, Kastamonu gündeminin ön sıralarında yer alıyor. Bu konuda sizlerin vereceği destek ile eminim ki Kastamonu gündeminden çözülmüş bir sorun olarak çıkacaktır. Halkımız bu hizmetten istifade edecektir. Bahsi geçen 18 milyon TL kaynağın karşılanması ve hızlı bir şekilde bu inşaatın tamamlanarak önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilmesi, dışarıda eğitim ve öğretim gören öğrencilerin ilimizde tıp eğitimini almaya başlamaları önemli bir aşama olacaktır. Bu konudaki müjdenizi desteklerini bekliyoruz” dedi.

AĞBAL: CUMHURBAŞKANIMIZA ARZ EDECEĞİZ DESTEKLERİMİZİ SUNACAĞIZ

Hükümet olarak her alanda yoğun bir çalışma sergilediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ise şöyle konuştu: “17 yıldır yatırım alanı başta olmak üzere her alanda olağanüstü bir çaba içerisindeyiz. Gerek ulaşım, gerek tarım, gerek eğitim ve diğer alanlarda önceki dönemlerde asla mukayese edilemeyecek yatırımlara imza attık. 2019 yılı fiyatlarıyla 17 yılda hükümet olarak yaptığımız yatırımlar 1 trilyon 300 milyara yaklaşmış. Önceki yıllarla asla mukayese edilemeyecek kadar büyük. Eğitime her zaman özel bir önem veriyoruz. AK Parti hükümetlerinde en fazla bütçeyi her zaman eğitime ayırdık. Eğitimin ülkemizin geleceği için, kalkınması için, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan için önemli olduğunu görüyoruz. Üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. Kastamonu Üniversitemizde çok güzel faaliyetlere vesile oluyorlar. Üniversite eğitimi konusunda da, sadece üniversite yapmakla kalmıyoruz. Üniversitenin de altyapının yapılması içinde bütçeden kaynaklar ayırıyoruz. Sadece fakülte kurmuyoruz, o fakültelerin binalarını da tamamlıyoruz. Tıp Fakültesi’nin hızla tamamlanması da son derece önemli. İnşaat önemli bir aşamaya gelmiş. 2019 yılı Yatırım Programında özellikle bitmeye yakın işlere özel bir önem veriyoruz. Yıl içerisinde bu projelere destekler vereceğiz. Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de hemen hemen sona gelinmiş. Bizde Cumhurbaşkanımıza konuyu arz edeceğiz. Kastamonu Üniversitesi’nin bu sene sonuna kadar tamamlanarak, eğitim ve öğretime hazır hale gelmesi konusunda desteklerimizi sunacağız.”

Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER