Soylu’dan gazetecilere teşekkür belgesi...

Geçtiğimiz yıl 11 Ağustos’ta Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrası bölgede görev yapan basın mensuplarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gönderilen teşekkür belgeleri, Vali Avni Çakır tarafından verildi.

Soylu’dan gazetecilere teşekkür belgesi...
banner72

Belgeleri basın mensuplarına takdim eden Vali Avni Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; afet bölgesinden basın mensubunu bakandan, işçinin genel müdürden, genel müdürün hiç kimseden farkı olmadığına vurgu yaparak; “Hepimiz, ayağımızda çizme, yağmur yağıyorsa yağmurluğumuzu giydik ve sahadaydık. Hayatın hızlı bir şekilde normalleşmesi adına hepimiz yoğun bir çalışma sarf ettik. Sizler de bu süreçte, bazılarınız gazetecilik mesleğinin dışına da taşıdı. Oradaki yükün altından tuttunuz, malzemenin taşınmasına yardımcı oldunuz, yeri geldi 1-2 kürek de siz attınız, cenaze namazı kıldınız. Sizler de insanı vazifelerinizle birlikte gazetecilik faaliyetleri bakımından da uyumlu bir süreç yaşandı. Öyle bir afet vardı ki; burada bir panik havası vermek adına, devletimiz bütün imkanlarıyla, milletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuştu. Eksiklik, aksaklık sayılabilecek şeyler mutlaka vardı ama çok çok azdı. Böylesine bir afet karşısında yapılabilecek olan her şeyi yaptık” dedi.

Çakır, şöyle devam etti; “Yapılan çalışmalar sağlıklı bir şekilde kamuoyuyla paylaşmak, sahada da bizim ulaşamadığımız, göremediğimiz noktalarda eksikliklerin bizlere iletilmesi... Esas olan haberi yazmaktan ziyade oradaki aksaklıkların giderilmesi. Sizlerin de ikazıyla birçok eksikliği yazıya geçirmeden hallettik. El ele, kol kola, omuz omuza çalıştık. Sayın bakanımızın talimatlandırmasıyla AFAD başkanlığımızın çok güzel bir uygulaması oldu. Neticede biz önce ailemizden aldığımız, insan olarak içimizde var olan yardım etme, iyilik etme duygularını yaşattık. Bu yapılan yardımların da başkaları tarafından takdir edilmesi güzel bir duygu. Ben de şahsen, devletin valisi olarak bir konuda tebrik edilince mutlu oluyorum. Yardımlarınız adına, sayın bakanımız tarafından gönderilen teşekkür belgelerini takdim ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER