SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 6. Olağan İl Kongresi’nin hemen ardından ilk yönetim kurulu toplantısını önceki gün akşam yapmasının ardından dünde İl Genel Meclisi (İGM) üyelerini bir araya getirerek Ocak ayı İGM Grup Toplantısını gerçekleştirdi.

 SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

   AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 6. Olağan İl Kongresi’nin hemen ardından ilk yönetim kurulu toplantısını önceki gün akşam yapmasının ardından dünde İl Genel Meclisi (İGM) üyelerini bir araya getirerek Ocak ayı İGM Grup Toplantısını gerçekleştirdi. Ünlü, Kastamonu’nun sorunlarını çözmek için yola çıktığını, şehrin değişik yerlerinden gelen istek ve talepleri AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini ifade etti. Ünlü ayrıca, Kastamonu’nun ivedilikle çözülmesi gereken sorununun Kastamonu Tıp Fakültesi olduğunu işaret etti. 

BAYRAMOĞLU: SÖZ VERİYORUZ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye yeni görevinde başarılar dileyen AK Parti İGM Grup Başkanı Sabri Bayramoğlu, “Taşradaki insanlarla en çok muhatap olan üyeleriz. Taşra da yaşayan insanların sıkıntılarını en iyi bilen bizleriz. İGM üyelerinin ağırlığı dün vardı. Bugün Doğan Ünlü’den beklentimiz bize daha sıcak yaklaşmanız ve görev vermenizdir. Verilen görevleri bizlerde harfiyen yerine getireceğimize söz veriyoruz” dedi.

“TEK AMACIMIZ BİRLİKTELİK İÇİNDE HİZMET ETMEK”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise, 2018 yılının ilk toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başladı. Ünlü, “İl Kongresinden sonra İGM üyeleriyle ilk toplantımızı yapıyoruz. Yeni bir sürece giriyoruz. Yönetimle uyumlu bir yıl olmasını diliyorum. Yeni yılın ülkemize, milletimize, teşkilatımıza hayırlar getirmesini diliyorum. 2018 yılı çok önemli bir yıldır. 2019 seçimleri bizi bekliyor. Köylere hizmet götürmede halkımızla bütünleşmiş şekilde, İl Özel İdaremizle uyumlu ve İGM üyeleriyle birlikte hareket ederek geçmesini planlıyoruz. Zamanımızı ve ödeneklerimizi en verimli şekilde kullanarak hep birlikte çabalayarak seçimlere hazırlanacağız. Kurumlarla olan diyaloglarımızı en üst noktada tutarak aksaklıklara meydan vermeden, ilçelerimizde ve ilimizde yapılması gerek yatırımlar için istek ve arzumuzu ortaya koyacağız. Tüm bunları tek başımıza değil İGM üyelerimiz, kaymakamlarımız ve muhtarlarımızla birlikte yapacağız. Tek amacımız birlik ve bütünlük içinde şehrimize hizmet etmektir. Yeni süreçte kaynakları en iyi şekilde kullanıp sistemli ve uyumlu çalışmak istiyoruz. Birlikte yürüteceğimiz bu çalışmalarda kazasız, belasız hayırlı çalışmalar yapmayı Allah nasip etsin. Belki daha önce kullanamadığımız zamanımız, eforumuz ve kaynaklarımız yaygın hale gelecektir. Gerekirse yeni kaynak üreterek hizmet edeceğiz. İl Başkanı olarak üzerime düşen ne varsa Kastamonu ve hükümet nezdinde elimizden geleni yapacağım. 

“TIP FAKÜLTESİ KONUSU 
İVEDİLİKLE ÇÖZÜLMELİ” 

Şehrin değişik yerlerinden gelen istek ve taleplerimizi, Cumhurbaşkanımıza zaman içinde ileteceğiz. Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkan söz bizim ve kurumlar için talimattır. Cumhurbaşkanımıza ileteceğimiz konuları cumhurbaşkanımıza, bakanlara ileteceğimiz konuları bakanlarımıza, milletvekillerine ileteceğimiz konuları ise milletvekillerine ileteceğiz. Sorunları biliyoruz. Sorunlar ve talepler bilgi dağarcığımızda ve defterimizde yazılı. Sorunların takipçisi olacağız. İlimizle ilgili yapılması gerekenler konusunda en çok gündem de olan Tıp Fakültesi sürecini Genel Merkez’de il başkanlığı toplantısında dile getirdim. Kastamonu’nun ivedilikle çözülmesi gereken konusu Tıp Fakültesi’dir. Amacımız ilimize neler kazandırabiliriz ve sorunlarımızı nasıl çözebileceğimizdir” diye konuştu. 

“ATIL DURUMDA OLANLARIN FAYDASI YOK”

“Kaynaklarımızı değerlendireceğiz” diyerek sözlerine devam eden İl Başkanı Ünlü, “Merkezi bütçeden de taleplerimiz olacak. İl Özel İdaresi’nin bünyesinde atıl durumda olan yerlerin değerlendirilmesi de gündemimizdedir.  Atıl durumda olan yerlerin bize faydası yok. Atıl durumdaki binalar yıllar içinde daha da kullanılmaz oluyor ve ekonomik ömrünü yitiriyor. Coğrafyamız zor. Gelen ödenekler ise nüfusa dayalı olduğu için kısıtlıdır. 1071 köyde dağınık bir yapıya sahibiz. Alt yapılarımızda sıkıntı. Hükümetimizin bakanlarına ve milletvekillerine konuları iletip ödenek konusunu çözmeye çalışacağız. Ödenekler ile köylere hizmet götürmek yetersiz kalıyor. Köy yapılarımızın dağınık olduğu bilinmediği için yıllardır sıkıntı yaşıyoruz. Ödeneklerimiz coğrafi yapıya uygun gelirse sıkıntılarımız azalır. Bizler yaşadığımız sıkıntıları gerekli mercilere anlatmalıyız. Öncelikli işlerimiz köylerimize hizmet götürmek. Bir olan yerleri toplu olarak alabilsek hizmet daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

“BÜRME KÖYÜNDE YAŞANAN ACI BİR OLAYDIR”

Bürme Köyü’nde 29 Kasım’da çıkan yangın ile kayıp ailenin bir an önce bulunmasını temenni eden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, yaşanan olayın aydınlığa kavuşmasını diledi. Ünlü, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bürme Köyü’nde yaşanan acı bir olaydır. İnşallah failleri bulunur. Kayıp olan insanlarımız bulunur. Geçtiğimiz gün Bürme Köyü’nde bulunamayan ailenin akrabalarından biri bizi ziyaret etti. Güvenlik birimleri kayıp aileyi didik didik arıyor. İnşallah olay aydınlığa kavuşur.”
Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER